DZIAŁANIA

Nawigacja

  • Wycieczka do Trójmiasta

    Wycieczka do Trójmiasta

     

        14-15 czerwca 2018r. 42-osobowa grupa uczniów z klas I-IV spędziła w Trójmieście. Wiele dzieci po raz pierwszy miało kontakt z morzem. W Gdyni mogliśmy podziwiać niszczyciel ORP ”Błyskawica” oraz zacumowany obok żaglowiec „Dar Pomorza”.
    W Akwarium Morskim uzyskaliśmy informacje na temat flory i fauny Bałtyku oraz poznaliśmy przepiękny świat głębin morskich. Podziwialiśmy różnorodne ryby, żółwie i ośmiornice. Oglądaliśmy prawdziwe koralowce, lecz największym zainteresowaniem cieszyły się piranie. W Oceanarium podczas zajęć edukacyjnych „Spotkanie z Morzem Bałtyckim” dowiedzieliśmy się, jakie zwierzęta można napotkać na plaży podczas zwykłego spaceru, co żyje w przybrzeżnych wodach Bałtyku. Pracowaliśmy w laboratorium wykorzystując mikroskopy. Obserwowaliśmymateriał biologiczny w postaci żywych i spreparowanych zwierząt bałtyckich, bałtyckich gatunków krewetek i małży. W czasie zajęć wypełnialiśmy przygotowane karty pracy. Samodzielnie zbieraliśmy krewetki.

    W Sopocie spacerowaliśmy po najdłuższym drewnianym molo w Europie oraz ulicą Bohaterów Monte Casino. Pełen wrażeń dzień zakończyliśmy udając się nocleg do Schroniska Młodzieżowego w Gdańsku. Po wspólnym posiłku zmęczeni udaliśmy się spać.
        

    Drugiego dnia pojechaliśmy do Katedry Oliwskiej, gdzie wysłuchaliśmy przepięknego koncertu organowego. Oliwskie organy są słynne na całym świecie, a ich brzmienie przyciąga tysiące słuchaczy. Spacerowaliśmy również po Ogrodzie Botanicznym i podziwialiśmy rzadkie okazy roślin.
    Na Westerplatte pojechaliśmy autokarem. Podczas jazdy widzieliśmy Stadion Energa Gdańsk, najdłuższe wieżowce (tzw. Falowce), przejechaliśmy tunelem pod Martwą Wisłą.  Na Westerplatte poznaliśmy dzieje Wojskowej Składnicy Tranzytowej. Widzieliśmy cmentarz, ruiny koszar, wystawę plenerową „Westerplatte: Kurort - Bastion - Symbol", Pomnik Obrońców Wybrzeża.

    Podczas rejsu statkiem z Westerplatte do Gdańska zwiedzaliśmy port handlowy.

    Dopłynęliśmy Motławą do Głównego Miasta w Gdańsku. Podziwialiśmy  Stary port nad Motławą, Żuraw Gdański. W Bazylice Św. Brygidy widzieliśmy Bursztynowy Ołtarz. Spacerowaliśmy Drogą Królewską.Widzieliśmy Zieloną Bramę, Dwór Artusa,Fontannę Neptuna, Ratusz Głównego Miasta,Złotą Bramę, Wieżę Więzienną,Katownię, Bramę Wyżynnąoraz Dom Uphagena, który zwiedziliśmy. Po objedzie w barze mlecznym „Neptun” ruszyliśmy w drogę powrotną.

     

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w  galerii Wycieczka do Trójmiasta.

  • "Jak nie czytam, jak czytam"

    "Jak nie czytam, jak czytam"

    12 czerwca uczestniczyliśmy w ogólnopolskiej akcji "Jak nie czytam, jak czytam" polegającej na wspólnym publicznym czytaniu ulubionej ksiażki, a następnie udokumentowaniu tego wydarzenia fotograficznie w sposób pokazujący frekwencję. 

  • „ORZEŁ BIAŁY - GODŁO POLSKI”

    „ORZEŁ BIAŁY - GODŁO POLSKI”

    W miesiącu czerwcu 2018 roku odbył się w oddziale przedszkolnym konkurs plastyczny z zakresu wychowania patriotycznego „ORZEŁ BIAŁY - GODŁO POLSKIKonkurs był poprzedzony legendą o powstaniu Państwa Polskiego „O Lechu, Czechu i Rusie”, wysłuchaniem piosenki „Dzień dobry biały ptaku” oraz prezentacją i omówieniem wyglądu Godła Polski. Miał on za zadanie wzbudzanie w uczniach zainteresowania symbolami narodowymi, kształtowanie szacunku dla własnego państwa oraz poczucia tożsamości narodowej oraz rozwijanie i doskonalenie możliwości twórczych dzieci poprzez działania plastyczne.

    Wyniki konkursu:

    I miejsce – Dominik Kamiński

    II miejsce – Gabriela Woźniak

    III miejsce – Weronika Bachorska

    Zwycięzcy otrzymali nagrody rzeczowe oraz dyplomy.

         

  • "Marzycielska Poczta"

    "Marzycielska Poczta"

    Uczniowie klas trzecich wzięli udział w akcji charytatywnej "Marzycielska Poczta". Akcja ta polega na pisaniu i wysyłaniu kartek do ciężko chorych dzieci. Uczniowie pisali kartki do 11-letniej  Wiktorii, która oczekuje na przeszczep serca. Dzieci z wielkim zapałem zabrały się do pracy, chciały w ten sposób sprawić Wiktorii odrobinę radości, aby choć przez chwilę zapomniała o swojej chorobie. Mamy nadzieję, że tak się stanie.

     

  • Dzień Dziecka-Dniem bez uzależnień

    Dzień Dziecka-Dniem bez uzależnień

               Pierwszego czerwca w naszej szkole został zorganizowany Dzień bez uzależnień, którego tematem  przewodnim było hasło: „Odmawiam-żyję bez nałogu”.

              W ciągu bieżącego roku szkolnego realizowaliśmy wiele programów profilaktycznych dotyczących m.in. dopalaczy, papierosów, alkoholu i chcieliśmy zakończyć ten rok szkolny zajęciami i działaniami ukierunkowanymi na przekazanie podstawowych wiadomości na temat zachowań asertywnych.  Zależało nam także na  uświadomieniu,  zarówno uczniom jak i ich rodzicom, roli aktywności fizycznej w budowaniu poczucia własnej wartości oraz więzi rodzic – dziecko. 

    Działania podjęte podczas Dnia bez uzależnień to m.in.:

    1. warsztaty w klasach na temat asertywności;
    2. przeprowadzenie międzyklasowego konkursu plastycznego pt. „Odmawiam-żyję bez nałogu”;
    3. zabawy i konkursy sportowe dla uczniów i ich rodziców- kl. 0-III;
    4. na hali sportowej zawody sportowe dla uczniów i ich rodziców – kl. IV-VII + gimnazjum;
    5. podsumowanie i wręczenie nagród w konkursie i w zawodach sportowych;
    6. poczęstunek przygotowany przez radę rodziców (grill).

           Dzięki wsparciu finansowemu  GKRPA w Daszynie zostały zakupione nagrody (zestawy szachów) w konkursach i zawodach. Rada rodziców ze swoich środków finansowych zakupiła materiały niezbędne do zorganizowania grilla natomiast GKRPA sfinansowała zakup butelki napoju dla każdego ucznia.

    Działania podjęte w czasie zorganizowanego Dnia bez uzależnień bardzo podobały się zarówno uczniom jak i ich rodzicom, którzy mieli okazję nie tylko więcej dowiedzieć się na temat asertywności ale i przede wszystkim wspólnie spędzić czas. Zapraszamy do objerzenia zdjęć w galerii-Dzień Dziecka-Dniem bez uzleżnień.

  • Z wizytą w OSP w Jarochowie

    Z wizytą w OSP w Jarochowie

    W dniu 30 maja 2018r. przy współudziale rodziców została zorganizowana wycieczka do Jarochowa.

    Na wycieczce dzieci zwiedziły Remizę Ochotniczej Straży Pożarnej w Jarochowie, sprzęt i wyposażenie strażaka, obserwowały minipokaz strażacki. Piekły samodzielnie kiełbaski w ognisku oraz zajadały się pieczonymi ziemniakami w mundurkach.

    Podczas zabaw ruchowo-strażackich z rodzicami i strażakami dzieci nabyły wiedzę o przyczynach pożarów, istniejących zagrożeń wynikających z zaprószonego ognia oraz jak postępować w obliczu niebezpieczeństwa.

    Na zakończenie strażacy wręczyli każdemu dziecku znaczek Młodego Strażaka.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Z wizytą w OSP w Jarochowie.

  • KOCHAMY  NASZE  MAMY

    KOCHAMY  NASZE  MAMY

    W dniu 25 maja uczniowie z klas 0 - III  obchodzili  uroczystości z okazji Dnia Matki. Na zaproszenie dzieci  do szkoły przybyły Mamy, dla których zostały  przygotowane życzenia oraz przedstawienia. Odświętnie ubrane dzieci wyrażały miłość i wdzięczność swoim ukochanym Mamom poprzez występy artystyczne. Następnie uczniowie wręczyli własnoręcznie przygotowane prezenty. Po części oficjalnej odbył się słodki poczęstunek. Nie zabrakło także zabaw i konkurencji. Cała impreza przebiegała w miłej i radosnej atmosferze.

              

  • 25 maja DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPET ...dniem bez pytania

    25 maja  DZIEŃ KOLOROWYCH SKARPET ...dniem bez pytania

    Takie dni też się zdarzają w naszej szkole.

       

  • JESTEŚMY DUMNI, ŻE JESTEŚMY EUROPEJCZYKAMI

    JESTEŚMY DUMNI, ŻE JESTEŚMY EUROPEJCZYKAMI

    "Dla mnie zjednoczona Europa to maleńki przystanek

    na drodze do zjednoczonego świata”   Jacek Kuroń

    23 maja dniu  zakończyliśmy podróż po Europie.

    Przez tydzień uczniowie kl 0-VII zmagali się z konkursem, który miał na celu poszerzenie wiadomości na temat UE.

    Dzień Unii Europejskiej zakończyliśmy podsumowaniem konkursu, w którym wszyscy za swój udział i dobrze wykonane zadania otrzymali nagrody. 

    Znacznie więcej już wiemy o Unii Europejskiej.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Dzień Unii Europejskiej.

     

  • Wyróżnienie dla szkolnego zespołu "Podpaleni"

    Wyróżnienie dla szkolnego zespołu "Podpaleni"

     Nasz szkolny zespół "Podpaleni", w składzie Oliwia Bartnicka, Sonia Piasecka, Aleksandra Szymańska, Agnieszka Jędrzejczak, Wiktoria Grabarczyk, Aleksandra Komorowska, Patrycja Małolepsza i Julia Kurowska,  zdobył wyróżnienie w XXIV Powiatowym Międzyszkolnym Przeglądzie Piosenki "Żaczek 2018". Gratulujemy  i życzymy dalszych sukcesów.

  • Trochę przyrody, trochę historii- wycieczka do Tomaszowa Mazowieckiego

    Trochę przyrody, trochę historii- wycieczka do Tomaszowa Mazowieckiego
    22.05.2018

               W wycieczce zorganizowanej w ramach edukacji ekologiczno-przyrodniczej uczestniczyło  50  uczniów  z klas IV-VII szkoły podstawowej.

    Pierwszym punktem wycieczki było zwiedzanie ekspozycji entomologiczno-botanicznej w Parku edukacyjno-Rozrywkowym „Mikrokosmos” w Ujeździe.

    Kolejnym punktem wycieczki były Groty Nagórzyckie, w których uczniowie uczestniczyli w lekcji muzealnej na temat: „Historia piaskiem pisana”, a następnie z przewodnikiem zwiedzili podziemną trasę turystyczną „Groty Nagórzyckie”.

    Trzecim punktem wycieczki był rezerwat przyrody „Niebieskie źródła” oraz Skansen Rzeki Pilicy  w Tomaszowie Mazowieckim.

    W drodze do bunkru „Konewka” zwiedziliśmy Spałę- dawną myśliwską rezydencję carów rosyjskich, później prezydentów RP.

    Wycieczkę zakończyliśmy zwiedzeniem trasy turystycznej „Bunkier w Konewce”, która znajduje się na terenie byłego kompleksu niemieckich schronów Gefechtsstand „Anlage Mitte”. Przewodnicy przybliżyli uczniom historię II wojny światowej w oparciu o udostępnione do zwiedzania schron kolejowy, schrony techniczne i znajdujące się w nich eksponaty.

               Wszystkie zajęcia podobały się uczniom i z pewnością wpłynęły na wzrost zainteresowania nie tylko przyrodą, ale także historią naszej niedalekiej okolicy.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Wycieczka do Tomaszowa Mazowieckiego- maj 2018.

  • Spotkanie z podróżnikiem i fotografem p. Przemysławem Supernakiem

    Spotkanie z podróżnikiem i fotografem p. Przemysławem Supernakiem

    W dniu 16 maja 2018r. odbyło się w naszej szkole spotkanie z podróżnikiem i fotografem panem Przemysławem Supernakiem. Spotkanie miało charakter prelekcji połączonej z pokazem zdjęć z różnych zakątków świata.

     

    Prelekcja na temat: Różnorodność świata. dotyczyła tolerancji, poszanowania dla świata, natury, innych kultur i obyczajów. Przedstawiała także wiele faktów i ciekawostek z zakresu geografii, historii i obyczajów.

  • Sukces Maćka Rogali i Jakuba Kudelskiego w Powiatowych Potyczkach Matematycznych

     Sukces Maćka Rogali i Jakuba Kudelskiego w Powiatowych  Potyczkach Matematycznych

    Dnia 27 kwietnia 2018 r. 7 uczniów  naszej szkoły brało udział w Powiatowym Konkursie Matematycznym „Potyczki matematyczne” zorganizowanym przez Szkołę Podstawową nr 3 im. 25 Kaliskiej Dywizji Piechoty w Łęczycy. Celem konkursu było wyszukiwanie młodych talentów matematycznych, rozwijanie umiejętności logicznego myślenia podczas rozwiązywania zadań, wdrażanie uczniów do przestrzegania zasad zdrowej rywalizacji oraz nawiązanie i rozwijanie współpracy z nauczycielami matematyki ze szkół z terenu powiatu zduńskowolskiego.

    Konkurs odbywał się w czterech grupach wiekowych: kl. IV, V, VI i VII szkoły podstawowej. Uczestnicy rozwiązywali cztery zadania przygotowane przez metodyka matematyki dostosowane do poziomu każdej klasy.

    W kategorii klas  IV

    I miejsce Maciej Rogala 

    w kategorii klas VI

    II miejsce Jakub Kudelski

    Maciej Rogala  zakwalifikował się do dalszego etapu, który odbędzie się 29 maja 2018 r. 

    w Łasku.  Gratulujemy, a za Maćka trzymamy mocno kciuki.

     

  • Dzień Ziemi

    Dzień Ziemi

    W szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Ziemi. W przedstawieniu brali udział uczniowie z klas IV-V. Recytowali wiersze i śpiewali piosenki. Na koniec odbył się pokaz mody ekologicznej i konkurs na „Najładniejszy strój ekologiczny”.

    I miejsce-Alicja Granosik kl.VI

    II miejsce-Aleksandra Jakubowska kl. V

    III miejsce Zuzanna Kowalska kl. V

      

  • Sukces naszych uczniów w Ogólnopolskim Konkursie o bł. Honoracie Koźmińskim

    Sukces naszych uczniów  w Ogólnopolskim Konkursie o bł. Honoracie Koźmińskim

    Uczniowie naszej szkoły Paulina Kłudczyńska-ucz. kl IIIb gimnazjum i Adam Cieślak-ucz. kl VII szkoły podstawowej zakwalifikowali się do Ogólnopolskiego konkursu o życiu bł. Honorata Koźmińskiego. Konkurs został zorganizowany w celu uczczenia 100 rocznicy odzyskanie przez Polskę niepodległości.

    Finał konkursu odbył się 25 kwietnia 2018r. w Płocku. W konkursie wzięło udział 50 uczniów z całej Polski. Sukcesem zakończyło się uczestnictwo Pauliny Kłudczyńskiej, która w generalnej kwalifikacji zajęła 5 miejsce i stała się jedną z laureatek konkursu.

    Serdecznie gratulujemy!!!

  • Wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego już za nami

    Wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego już za nami

    W wycieczce zorganizowanej w ramach edukacji ekologiczno-przyrodniczej uczestniczyło  47  uczniów z klas V-VII oraz gimnazjum.

    W  Wielkopolskim Parku Narodowym uczniowie uczestniczyli w prelekcji dotyczącej historii parku, jego charakterystyki na tle innych polskich parków narodowych oraz w lekcji muzealnej.

    Następnie udaliśmy się na 3 –godzinną pieszą ścieżkę edukacyjną po Wielkopolskim Parku Narodowym. Podczas spaceru pani przewodnik opowiadała o spotykanych formach terenu, roślinach i zwierzętach. Uczniowie wykonywali dokumentację zdjęciową poznawanych obiektów przyrodniczych.

    Po zajęciach w Wielkopolskim P.N. udaliśmy się do Muzeum i Pracowni Arkadego Fiedlera w Puszczykowie, w którym pan przewodnik opowiedział o wyprawach rodziny Fiedlerów, ponieważ okazało się, że podróżniczego bakcyla złapali też inni członkowie rodziny. Opowieści poparte były pokazami przywiezionych eksponatów z poszczególnych wypraw oraz całą serią zdjęć. Wycieczkowiczom jednaj najbardziej podobały się eksponaty umieszczone w ogrodzie- olbrzymi statek, posągi, piramida, itp.

    Kolejnym punktem wycieczki był Rogalin, w którym uczniowie zobaczyli z zewnątrz Pałac, ogród francuski oraz dęby rogalińskie.

              Ostatnim punktem wycieczki było zwiedzenie muzeum w Kórniku oraz  zajęcia w Arboretum, podczas których uczniowie pracowali z kartami pracy mającymi postać Wielkopolskiego Questu.   

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie Wycieczka do Wielkopolskiego Parku Narodowego -maj 2018.

  • Powiatowy Turniej BRD-mamy I i III miejsce

    Powiatowy Turniej BRD-mamy I i III miejsce
    25.04.2018

     

    25 kwietnia 2018 r. w Szkole Podstawowej w Wilczkowicach policjanci łęczyckiego ruchu drogowego  przeprowadzili powiatowe eliminacje do Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

     W turnieju udział wzięło sześć szkół podstawowych szkół  i cztery gimnazja z powiatu łęczyckiego. Uczniowie rywalizowali w czterech konkurencjach. Uczestnicy turnieju sprawdzali swoją wiedzę teoretyczną rozwiązując testy, po czym znajomość przepisów i znaków ruchu drogowego weryfikowali przejeżdżając miasteczko ruchu drogowego. Obok tych konkurencji uczniowie doskonalili jazdę rowerem po torze przeszkód. W kategorii klas podstawowych I miejsce zajęli uczniowie naszej szkoły –Kacper Krygiel, Igor Sieradzki i Julia Zalewska- kl.VII.  Igor Sieradzki i Julia Zalewska otrzymali dodatkowo nagrodę indywidualną za najlepsze wyniki na turnieju.

    Uczniowie gimnazjum w składzie: Joanna Jagielska Łukasz Szymański i Kacper Kordyla zajęli III miejsce.

     Puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe wręczał Komendant Powiatowy Policji w Łęczycy podinsp. Zbigniew Gruszczyński, Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego podinsp. Marcin Marciniak, w imieniu Starosty- Andrzej Owczarek oraz Dyrektorka Szkoły Podstawowej w Wilczkowicach Emilia Kołodziejczyk.

    Gratulujemy i życzymy sukcesów na etapie wojewódzkim.

     

     

     

     

  • Zwiedziliśmy EC1 w Łodzi

    Zwiedziliśmy EC1 w Łodzi

      W dniu 18 kwietnia 2018r. uczniowie klas IV-VII naszej szkoły wraz z opiekunami, wybrali się na wycieczkę do Łodzi, gdzie zwiedzili EC1- Centrum Nauki i Techniki. Zobaczyli unikalną, secesyjną Halę Maszyn w EC1 Wschód i nowoczesne przestrzenie budynku N, zbudowanego na śladzie dawnej kotłowni. Zobaczyli  również Sterownię, Kotłownię i Maszynownię EC1 Zachód.

     W  planetarium uczniowie   obejrzeli  projekcję pt. „Dobór naturalny”. Podczas seansu Karol Darwin opowiadał o tym, jak odwiedzając Galapagos opracował teorię doboru naturalnego i zabrał nas ze sobą w podróż dookoła świata. Poznali  latimerie, ryby będące żywymi skamielinami, zabawnego ptaka głuptaka niebieskonogiego, niewidome lustrzenie meksykańskie i wiele innych przedziwnych gatunków zwierząt. Uczniowie zobaczyli  również zjawiska astronomiczne zachodzące aktualnie na niebie.

    Ostatnią atrakcją wycieczki był park trampolin.  Pod okiem trenera uczniowie mogli wykonywać różne akrobacje oraz uzyskać cenne wskazówki, jak prawidłowo nurkować w gąbkach i robić salta ale przede wszystkim jak bezpiecznie spędzić czas zabawy. Był to świetny relaks  na zakończenie wycieczki


         

  • Lekcja historii

    Uczniowie klasy VI i VII uczestniczyli w lekcji historii przeprowadzonej przez pracownika Oddziału IPN -u w Łodzi, pana Bartłomieja Kluskę. Podczas zajęć uczniowie zapoznali się z codziennością w schyłkowym PRL-u. Były to czasy kryzysu gospodarczego. W sklepach na co dzień były puste półki, gdy była dostawa towaru, tworzyły się kolejki. Ograniczano kupowanie towarów wprowadzając "kartki żywnościowe" na najbardziej poszukiwane artykuły spożywcze, obuwie i inne towary. Po krótkim wykładzie i prezentacji uczniowie zapoznali się z regułami gry "REGLAMENTACJA". Gra nie jest tylko rozrywką, ale też ma walor edukacyjny. Osoby, które nie pamiętają kartek żywnościowych, docenią to, jak dobrze jest iść do sklepu i kupić tyle mięsa, ile potrzebuje, bez upokorzenia w postaci przydziału 500 gram. Za zaangażowanie, aktywność uczniowie otrzymali pozytywne oceny i nagrody w postaci biało-czerwonych opasek odblaskowych.  Zdjęcia zostały dodane do galerii Lekcja historii.

  • VIII RAJD "ŚLADAMI MARII KONOPNICKIEJ"

    VIII RAJD "ŚLADAMI MARII KONOPNICKIEJ"

    W dniu 21 kwietnia br. 17-osobowa drużyna z naszej szkoły uczestniczyła w VIII Rajdzie ''Śladami Marii Konopnickiej. Trasa rajdu przebiegała przez tereny gminy Świnice Warckie i Wartkowice. Ciesząc się słoneczną pogodą i pięknymi widokami około godziny 12.00 wszyscy dotarli do Bronowa-mety rajdu. Po pysznym posiłku, nastąpiło zwiedzanie dworku,  w którym przebywała pisarka. Następnie odbył się test wiedzowy dotyczący życia i twórczości Marii Konopnickiej. Pięcioosobowa drużyna z klasy VI wywalczyła I miejsce w tym konkursie.

    Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie VIII RAJD "ŚLADAMI MARII KONOPNICKIEJ" IV 2018.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Daszynie
    Daszyna 26a, 99-107 Daszyna
  • (+24) 389-13-25

    e-mail szkoły: spdaszyna@gminadaszyna.pl

Galeria zdjęć