8 czerwca 2021r. w naszej szkole odbędzie się zbiórka pieniędzy dla cięzko chorej mieszkanki Mazewa p. Anny Lewandowskiej, która potrzebuje terapii immunologicznej w Niemczech. Kazda złotówka się liczy. Nie bądźmy obojętni. Pomóżmy mamie tych dwóch wspaniałych chłopców. Więcej informacji przekażą wam nauczyciele i wychowawcy w klasach.
26 maja to bardzo szczególna data. Właśnie tego dnia swoje święto obchodzą wszystkie Mamy - najważniejsze osoby w życiu każdego człowieka. Dzień ten przypomina każdemu z nas, że każda Mama zasługuje na moc uścisków, buziaków i milion kwiatów za Jej bezwarunkową miłość, codzienny trud i troskę.
Dzieci z klasy I Szkoły Podstawowej w Daszynie, aby wyrazić ogromną miłość dla swoich Mam, przygotowały piękne laurki.
Wszystkim Mamom życzymy wszystkiego, co najpiękniejsze, radosnych dni pełnych szczęścia i miłości.
Co roku *Zerówiaki* świętują ten dzień. W tym roku trochę skromniej.
Ale życzenia, piosenka i upominki jak zawsze – prosto z serca.
Dziś dla ciebie mamo świeci słońce złote.
Dla ciebie na oknie usiadł barwny motyl.
Dziś dla ciebie mamo płyną białe chmurki,
a wiatr je układa w świąteczne laurki.
Dziś dla ciebie mamo śpiewa ptak na klonie.
I dla ciebie kwiaty pachną też w wazonie.
Dzisiaj droga mamo masz twarz uśmiechniętą –
niechaj przez rok cały trwa to twoje święto.
W roku szkolnym 2020/21 dzieci z oddziału przedszkolnego uczestniczyły w XIII edycji programu przedszkolnej edukacji antytytoniowej „Czyste powietrze wokół nas” organizowanego przez Państwową Stację Epidemiologiczno-Sanitarną w Łęczycy. Założeniem programu było wykształcenie u dzieci świadomej umiejętności radzenia sobie w sytuacjach, w których inne osoby palą przy nich papierosy, jak również zwiększenie wiedzy na temat skutków palenia papierosów.
Program „Czyste powietrze wokół nas” realizowany był przez oddział przedszkolny w formie zaproponowanych 5 zajęć warsztatowych. Dzieci bardzo chętnie uczestniczyły we wszystkich formach zajęć. Dodatkowo w ramach programu odbyły się konkursy plastyczne, zgaduj-zgadule, quizy oraz mini scenki dramowe.
17, 19 i 28 maja do szkoły przyjeżdżają klasy IV, V, VI
Klasy siódma i ósma pracują zdalnie.
18, 20, 21 i 24 maja do szkoły przyjeżdżają klasy VII i VIII
Klasy czwarta, piąta i szósta pracują zdalnie.
W dniach 25-27 maja odbywa się egzamin ósmoklasisty.
Dla klas I-VII są to dni bez zajęć dydaktycznych.
Na przełomie kwietnia i maja 2021 roku odbył się w *zerówce* konkurs patriotyczny z Polską w roli głównej.
Celem konkursu było: kształtowanie tożsamości regionalnej i pobudzenie zainteresowania własnym środowiskiem, rozwijanie możliwości twórczych dzieci oraz umiejętności wypowiadania się poprzez działanie plastyczne, poszerzanie wiedzy z zakresu różnych technik plastycznych.
Wyniki konkursu:
I miejsce – Bartek Smolczewski
II miejsce – Kacper Grabarczyk
III miejsce – Hania Anielak
Wyróżnienia otrzymali:
Laureaci konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i nagrody, pozostali – nagrody pocieszenia.
Uczniowie: Emilka Janiak i Marcel Grzyb otrzymali upominki za poprawny strój galowy.
Hobby jest nam bardzo potrzebne w życiu. Dzięki niemu możemy się zrelaksować, rozwijamy swoje pasje i zainteresowania. Mamy szansę poznać nowych ludzi i nawiązać ciekawe znajomości. Dzięki hobby zyskujemy odskocznię od codzienności, odpoczynek po nauce i pracy. Hobby jest świetnym sposobem na poprawę samopoczucia. Rozwijajmy i pielęgnujmy nasze zainteresowania, a nasze życie będzie z pewnością ciekawe i interesujące zarówno dla nas jak i innych osób. Uczniowie klasy szóstej na godzinie z wychowawcą prezentowali swoje zbiory, opowiadali o swoich zainteresowaniach i sposobach spędzania wolnego czasu, nie korzystając z telefonu, komputera.
Uczniowie naszej szkoły przygotowywali się do obchodów 230 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 maja w sposób szczególny ze względu na zdalny tryb nauki. Żadne utrudnienia nie przeszkodziły obchodzić godnie, w duchu patriotycznym i zaangażowaniem świąt majowych. Na godzinach z wychowawcą uczniowie przypominali sobie okoliczności i wydarzenia historyczne przyswojone na lekcjach historii. Przygotowywali prezentacje multimedialne poświęcone wydarzeniom 1791 roku. Jak co roku obchodziliśmy Dzień Flagi, uczniowie kl. IV wykonywali swoją flagę, którą umieszczali na domach. Na lekcjach plastyki uczniowie wykorzystywali wiedzę historyczną i zdolności manualne, przygotowując plakaty poświęcone ważnym historycznym wydarzeniom naszego kraju- 230-tej rocznicy uchwalenia pierwszej Konstytucji w Europie i drugiej na świecie.
W związku z powrotem od 4 maja br. klas I-III do nauki stacjonarnej, prosimy o zapoznanie sie harmonogramem dowożenia uczniów przygotowanym przez gminę.
22 kwietnia 2021r. obchodzony był Światowy Dzień Ziemi.
Motywem przewodnim tegorocznej edycji było "Przywróć naszą Ziemię". Z tej okazji w naszej szkole odbył się konkurs na plakat promujący powyższe hasło. Konkurs adresowany był do uczniów klas IV-VIII. Celem konkursu było uświadomienie problemów związanych ze zmianami klimatu, wymieraniem gatunków czy brakiem wody, zachęcenie do prowadzenia trybu życia, który jest bardziej przyjazny dla Naszej planety.
Jury konkursowe wyróżniło prace 5 uczniów: Krzysztofa Rychlińskiego (kl.VI), Ksawerego Tomesa (kl.VI), Nikoli Sęder (kl.VII), Pauliny Gierańczyk (kl.VII) oraz Pauliny Kłosowskiej (kl.VII).
Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział a zwycięzcom serdecznie gratulujemy.
Od 19 kwietnia br. do pracy stacjonarnej wracają oddziały przedszkolne.
W związku z powyższym prosimy o zapoznanie się z harmonogramem dowożenia udostępnionym przez Gminę.
Rozklad_dowozu_i_odwozu_uczniow_Oddzialu_Przedszkolnego_przy_Szkole_Podstawowej_w_Daszynie_obowi.doc
W świętach najpiękniejsze jest oczekiwanie na nie. Szykowanie tych wszystkich pyszności i dekoracji świątecznych znakomicie wpływa na nastrój: zarówno dzieci jaki i dorosłych. Wszyscy co roku wykonujemy
z różnych materiałów ozdoby świąteczne. Sposobów na zdobienie pisanek jest tyle, ile ich wpadnie nam do głowy. Wielkanocy czas zbliża się nieubłaganie, najwyższa więc pora przygotować świąteczne dekoracje. Wśród nich nie może zabraknąć króliczków, baranków i jajeczek! A oto propozycje i pomysły prac naszych uczniów wykonane na lekcjach z plastyki.
WESOŁYCH ŚWIĄT!
Tuż przed NIEDZIELĄ PALMOWĄ dzieci z oddziału przedszkolnego wzięły udział w warsztatach plastyczno-konstrukcyjnych.
Celem zajęć było przybliżenie niektórych tradycji Świąt Wielkanocnych, doskonalenie umiejętności współpracy, śmiałego wyrażania własnych myśli oraz rozwijanie poczucia estetyzmu i rozbudzanie wyobraźni. Palmę dzieci wykonały z materiałów przyrodniczych i papierniczych. Na zajęciach panowała miła, radosna atmosfera świąteczna.
Oto jak Nasi Uczniowie integrowali się z osobami z Zespołem Downa:
21 marca został ustanowiony w 2005 roku z inicjatywy Europejskiego Stowarzyszenia Zespołu Downa. Organizatorzy namawiają, by z tej okazji założyć kolorowe skarpetki nie do pary. Ma to przypomnieć społeczeństwu, że między nami żyją osoby, które na co dzień zmagają się z poczuciem odrębności i niedopasowania.
Data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa jest symboliczna – przypada na 21. dzień trzeciego miesiąca w roku, nawiązując do trzeciego chromosomu w 21. parze chromosomów, powodującego występowanie tej wady genetycznej.
Topienie marzanny to jeden z niewielu starosłowiańskich obrzędów, który do dziś jest kultywowany. Aby tradycji stało się zadość, dzieci z oddziału przedszkolnego obchodziły pierwszy dzień wiosny.
W tym dniu podczas zajęć dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą
o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce oraz wykonały kolorowe opaski
i kwiaty.
Przedszkolaki śpiewały piosenki o odchodzącej zimie. „Marzanna” została podpalona i symbolicznie zatopiona.
Następnie graniem na grzechotkach i skandowaniem przedszkolaki przywoływały upragnioną wiosnę. Do przedszkola wracały z uśmiechem na ustach, śpiewając radosne piosenki o wiośnie. Niosły ze sobą kukłę symbolizującą nową porę roku.
Telefon Zaufania dla Dzieci i Młodzieży
726 611 611
Pozostałe numery telefonów zamieszczone
są w zakładce PEDAGOG
W okresie od 22 marca do 11 kwietnia naukę w trybie zdalnym będą realizowali uczniowie klas I-III.
Oddział przedszkolny nadal pracuje bez zmian, przy zachowaniu zasad reżimu sanitarnego.
W dniach 14-16 marca w kościele parafialnym w Mazewie odbędą się Rekolekcje Wielkopostne.
W związku z powyższym w dniach 15 i 16 marca dla klas IV-VIII zostaną przeprowadzone tylko 3 pierwsze lekcje, tak aby umożliwić uczniom udział we mszy świętej o godz. 11.00.
Gmina nie zapewnia dowożenia na rekolekcje.
Zajęcia dla oddziału przedszkolnego oraz klas I-III będą odbywać się bez żadnych zmian.