Samorząd Uczniowski naszej szkoły zorganizował 1 października Dzień z Muzyką. Była to akcja związana z obchodzonym w tym dniu Międzynarodowym Dniem Muzyki. Czas przerw umilała różnego rodzaju muzyka. Pojawiły się tematy filmowe oraz największe hity radiowe. Były momenty skupienia, radości oraz śpiewu a nawet i upragnionego tańca. Koniec zwieńczyła muzyka relaksacyjna.
29 września 2021r. w naszej szkole obchodziliśmy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, którego głównym celem jest propagowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Dzień Głośnego Czytania został ustanowiony w naszym kraju w 2001 roku z inicjatywy Polskiej Izby Książki, który zawsze przypada 29 września.
24 września 2021r. uczniowie klas VII i VIII uczestniczyli w wyjeździe do Kina Górnik na film pt. ,,Wyszyński - zemsta czy przebaczenie".
Uczniowie poznali losy wojennego księdza porucznika Stefana Wyszyńskiego - przyszłego Prymasa Polski.
Tych dni historia nie zapomni…
I święcić będą nam potomni
Po pierwszym września - siedemnasty…” /Jacek Kaczmarski/
Uczniowie mogą spokojnie i radośnie rozpocząć nowy rok szkolny, ale był taki wrzesień, kiedy klasy nie doczekały się uczniów… 1 września 1939 roku rozpoczęła się II wojna światowa, hitlerowskie Niemcy zaatakowały granice Polski.
17 września 1939 r., łamiąc polsko-sowiecki pakt o nieagresji, Armia Czerwona wkroczyła na teren Rzeczypospolitej Polskiej, realizując ustalenia zawarte w tajnym protokole paktu Ribbentrop-Mołotow. Konsekwencją sojuszu dwóch totalitaryzmów był rozbiór osamotnionej Polski.
Bitwa nad Bzurą była jedną z najważniejszych bitew obronnych wojska polskiego
z hitlerowskim najeźdźcą. Uczestniczyły w niej dwie armie polskie: Armia „Poznań” pod dowództwem generała Tadeusza Kutrzeby i Armia „Pomorze” pod dowództwem generała Władysława Bortnowskiego.
Pierwsza w tym roku szkolnym uroczystość u przedszkolaków.
Były życzenia, było 100 – lat i oczywiście upominki….
W dniu 23 wrzesnia 2021 r. gościł w naszej szkole artysta Arkadiusz Zawiliński - bluesman, kowboj, poeta drogi, autor muzyki, tekściarz, wokalista, gitarzysta posługujący się technikami fingerpicking slide i bottelneck. Koncertował na festiwalach w Polsce, Francji, Czechach, Słowacji jak i grywał na ulicach Amsterdamu. Laureat wielu festiwali m. in. FAMA w Świnoujściu, Studencki Festiwal Piosenki w Krakowie, Zaczarowany Świat Harmonijki w kategorii gitara Poznań, występ w studiu radiowej Trójki im. Agnieszki Osieckiej itd. Współpracował m.in. z zespołami Stare Dobre Małżeństwo, Ostatnia Wieczerza w Karczmie Przeznaczonej do Rozbiórki, Kropla Życia, Zabrzańska Orkiestra Rockowa, BGB, oraz ze śpiewającym aktorem Lechem Dyblikiem. Twórca formacji Na Drodze.
Artysta w swoim 1,5-godzinnym koncercie, w którym uczestniczyli uczniowie klas starszych naszej szkoły, realizował program profilaktyki uzależnień, mający na celu kształtowanie zdrowego stylu życia, właściwego stosunku do otaczającego świata oraz zwrócenie uwagi na takie aspekty jak: nieagresja, miłość i poszanowanie drugiego człowieka.
W trzeci weekend września przypada 28 akcja sprzątania świata. Tegoroczne hasło kampanii brzmi: „Myślę, więc nie śmiecę”. Finał akcji przypada w dniach 17-19 września 2021 r. Akcja „Sprzątanie świata – Polska” jest wspólną lekcją poszanowania środowiska jak również promowaniem ograniczenia wytwarzanych odpadów.
W ostatnich latach plastikowe opakowania zdominowały nasze życie i otoczenie. Plastik jest wszędzie w wodzie, którą spożywamy, w powietrzu którym oddychamy a także w naszych ciałach.
Plastikowe odpady stały się jednym z problemów cywilizacyjnych, aby z nim walczyć wystarczy zacząć od siebie zmieniając swoje nawyki i przyzwyczajenia oraz wdrażając w życie ideę less waste (mniej odpadów) i zasadę 5R (redukuj, użyj ponownie, segreguj, odzyskuj, odnawiaj).
Mając na uwadze tegoroczne hasło uczniowie naszej szkoły przygotowali plakaty zachęcające aby każdy z nas podjął działania, dzięki którym zmniejszymy ilość wytwarzanych tworzyw sztucznych. Zmiany zaczynają się od małych rzeczy, które w perspektywie czasu wielokrotnie powtarzane stają się wielkie. Zapraszamy do obejrzenia prac.
Uczniowie klasy 8, w ramach powtórzenia i utrwalenia swej wiedzy, zaprezentowali znane lektury na chodniku szkolnym. Wykorzystali cytaty i symbolikę znanych utworów literackich.
Tegoroczna akcja polegała na czytaniu "Moralności pani Dulskiej" Gabrieli Zapolskiej. To wyjątkowy utwór, który przedstawia obłudę i zakłamanie, komizm i gorzką ironię, ale przede wszystkim niesie uniwersalne przesłanie moralne, by w imię uczciwości i sprawiedliwości potepiać zło.
17 września 2021 w naszej szkole przeprowadzone zostały wybory do Samorządu Uczniowskiego.
Nadzór nad przebiegiem wyborów sprawował opiekun Samorządu Uczniowskiego, p. Karolina Flakiewicz.
W tym roku szkolnym skład Samorządu Uczniowskiego przedstawia się następująco:
Kacper Marciniak, klasa 7 – PRZEWODNICZĄCY
Antoni Popielarczyk, klasa 5 – ZASTĘPCA
Klaudia Połczyńska, klasa 7 – SKARBNIK
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a do współpracy z Samorządem zapraszamy wszystkich uczniów naszej szkoły!
Zapraszamy rodziców i opiekunów prawnych do udziału w webinariach dotyczących szczepień przeciwko COVID-19 dzieci i młodzieży powyżej 12-roku życia. Spotkania mają charakter otwarty. Nie obowiązują zapisy.
W spotkaniach wezmą udział:
Terminy spotkań
Webinar z tłumaczem języka migowego Kliknij tutaj aby dołączyć do spotkania
Webinar bez tłumacza języka migowego. Kliknij tutaj aby dołączyć do spotkania
Rozpoczęcie roku szkolnego w Szkole Podstawowej w Daszynie odbędzie się 1 września o godz. 9.00.
W załączeniu udostępniamy harmonogram dowożenia na uroczyste rozpoczęcie przygotowany przez Gminę.
dowoz_na_rozpoczecie_roku.pdf
Tata jest najlepszy! Nareszcie nadszedł ten dzień, kiedy możemy Mu podziękować… upominkiem... wierszykiem… piosenką…
TATO!
W dniu Twojego święta
jest ktoś, kto o Tobie pamięta.
Pamięta o Tobie i śle Ci życzenia,
by się spełniły Twoje marzenia.
Żyj w szczęściu i radości,
a uśmiech niech Ci życie uprości!
Informujemy, iż zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się 25 czerwca o godzinie 10.00. Uczniów dojeżdżających prosimy o zapoznanie się z poniższym harmonogramem dowożenia obowiązującym w tym dniu.
Dowożenie w zakończenie roku szkolnego
Godzięby 8.30
Wymysłów 8.33
Zieleniew 8.36
Ogrodzona 8.40
Jarochów las 8.43
Jarochów skrzyżowanie 8.45
Żelazna Nowa 8.48
Żelazna Nowa (środkowa) 8.50
Żelazna Stara 8.55
Sławoszew Stary 9.00
Miroszewice 9.05
Sławoszew Kościół 9.10
Szkoła 9.20
Koryta wieś 9.25
Koryta Osada 9.27
Krężelewice skrzyżowanie 9.30
Krężelewice Animex 9.35
Jabłonna 9.40
Karkoszki 9.45
Jabłonna przystanek 9.50
22 czerwca w oddziale przedszkolnym odbył się konkurs z języka angielskiego, którego celem było wyłonienie osoby, która najlepiej opanowała słownictwo wprowadzane w ciągu tego roku szkolnego.
Tytuł Word Master (Mistrz Słowa) otrzymały:
Dziewczynki spisały się na medal. Gratulujemy!
Euro 2020 trwa! W ramach turnieju Samorząd Uczniowski ogłosił akcję RAZEM DLA ORŁÓW - podczas meczów naszej reprezentacji uczniowie mają za zadanie podsyłać zdjęcia w jaki sposób kibicują drużynie Polaków. Co prawda nasza reprezentacja nie dała rady Słowacji, ale nasi kibice nie załamują rąk. Zresztą zobaczcie sami. Mamy najlepszych kibiców świata!
W połowie czerwca mamy *Zerówiaków* – pani Ewa Kakaryga i pani Elżbieta Staniszewska przygotowały dla dzieciaków pożegnalnego grilla. Pieczone kiełbaski i chlebek smakowały znakomicie. Miały zapach lata i wakacji. Potem przyszedł czas na ulubione zabawy. Dzieci bawiły się beztrosko w różnorodne zabawy podwórkowe, korzystały z huśtawek, zjeżdżalni, karuzeli oraz piaskownicy.
Wspieramy schronisko dla zwierząt "Pokochaj Cztery Łapy" w Niemojewie (woj. łódzkie, powiat wieluński). Do tego schroniska trafiają niechciane zwierzęta znalezione na terenie naszej gminy.
Jak corocznie nasza szkoła włączyła się w ogólnopolską akcję charytatywną PCK pod hasłem "Gorączka złota". Tym razem zebraliśmy 59,4 kg "złotych" monet. Najgorliwszymi zbieraczkami okazały się dwie uczennice: Roksana Olczak, kl. 8 oraz Daria Galent, kl. 5. Dla wszystkich zbieraczy ogromne gratulacje!