DZIAŁANIA

Nawigacja

  • Spotkanie z rodzicami uczniów Zespołu Szkół w Daszynie

    Zapraszamy rodziców uczniów naszej szkoły na pierwszą w tym roku szkolnym wywiadówkę.

    Rodziców uczniów Szkoły Podstawowej zapraszamy 28.09.2016r. (środa) na godz. 15.00

    Rodziców uczniów Gimnazjum zapraszamy 29.09.2016r. (czwartek) na godz. 15.00

  • „Podaj dalej... drugie życie odpadów"- Sprzątanie świata 2016

    „Podaj dalej... drugie życie odpadów"- Sprzątanie świata 2016

    Głównym przesłaniem akcji w tym roku jest:

    - promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji,

    - unikanie odpadów – szacunek do przedmiotu,

    - uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności.

    Daj drugie życie przedmiotom, nie wyrzucaj ich pochopnie do kosza! Zrób wszystko, by odpad za szybko nie trafił na wysypisko! -pod takimi hasłami także nasza szkoła włączyła się w tegoroczną akcję Sprzątanie świata. Z tej okazji zostały przygotowane gazetki na szkolnym holu, a także  zorganizowany został "pchli targ". Uczniowie szkoły podstawowej pod opieką p. Małgorzaty Sochackiej zorganizowali w szkole zbiórkę niepotrzebnych już zabawek, książek oraz innych przedmiotów, które zostały potem wystawione na sprzedaż za symboliczna kwotę. Akcja przeszła najśmielsze oczekiwania organizatorów, wszystkie przedmioty rozeszły się jak świeże bułeczki. Dzięki tej akcji zebranym przedmiotom podarowano drugie życie i to w dosłownym znaczeniu tego słowa, a społeczność szkolna przekonała się, iż nie każdy przedmiot musi od razu trafić do kosza. Była to dla nas wszystkich  jedna z najciekawszych lekcji ekologii.

               

  • Udziałem w "XLI Rajdzie Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą" uczciliśmy pamięć bohaterów września 1939r.

    Udziałem w "XLI Rajdzie Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą"  uczciliśmy pamięć bohaterów września 1939r.

    W dniu 17 września br. uczniowie Zespołu Szkół w Daszynie uczestniczyli w XLI  "Rajdzie Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą". Pierwszym etapem rajdu było zwiedzenie Muzeum Walk nad Bzurą w Kutnie. Następnie uczniowie zostali przewiezieni na trasę rajdu do miejscowości Kozuby. W czasie pieszej wędrówki odbył się test wiedzowy dotyczący wydarzeń z 1939 r.na terenach Łęczycy. Po dotarciu na metę rajdu i smacznym posiłku nastąpiło wręczenie nagród zwycięskim drużynom.                                                       Ponadto kilkoro uczniów z naszej szkoły zostało pasowanych na turystów - członków PTTK Ziemi Łęczyckiej.                                                                                                                                               

  • Projekt BohaterON

    Uczniowie kl. VI wzięli czynny udział w ogólnopolskim projekcie BohaterON. Bezpłatne dostępne kartki własnoręcznie adresowali i wysyłali do wybranych ze strony internetowej Powstańców. BohaterON to projekt mający na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego. Jego zadaniem jest edukować społeczeństwo, młodzież szkolną ukazując nie tylko tło historyczne, ale także sukcesy, dramaty i emocje Powstańców.

             

     

  • Narodowe czytanie w szkole podstawowej

    2 września 2016r. czytaliśmy  w szkole podstawowej fragmenty wielkiego dzieła literackiego „Quo Vadis”.Uczniowie klas IV-VI z zaciekawieniem wysłuchali wybranych fragmentów powieści, po czym rozwiązali przygotowany konkurs literacki. Pytania nikomu nie sprawiły trudności. Na zakończenie uczniowie wykonały plakaty ilustrujące fragmenty powieści. Plakaty są ozdobą szkolnego korytarza.

    W kl. I-III czytano wspólnie z uczniami „Koziołka Matołka” Kornela Makuszyńskiego. Odbył się konkurs plastyczny nt. przygód Koziołka podczas długiej drogi do Pacanowa.

     

  • Narodowe czytanie

    Narodowe czytanie

    2 września w Gimnazjum w Daszynie czytano fragmenty powieści Henryka Sienkiewicza Quo vadis.

    Związane to było, z akcją Narodowe czytanie.

    Tegoroczna lektura została wybrana podczas internetowego głosowania spośród pięciu propozycji.– To piękna, cudowna powieść o miłości, o upadającym imperium, ale przede wszystkim o sile wiary, która potrafi czasem góry przenosić – mówił w lutym tego roku prezydent Andrzej Duda, ogłaszając wyniki głosowania. Dzieło Sienkiewicza konkurowało z „Chłopami” Władysława St. Reymonta, „Weselem” Stanisława Wyspiańskiego, „Popiołami” Stefana Żeromskiego oraz powieścią Marii Dąbrowskiej „Noce i dnie”.

    Gorąco zachęcam wszystkich Państwa do wspólnego czytania „Quo vadis” 3 września 2016 roku. Chciałbym, aby po raz kolejny Narodowe Czytanie było dla nas wszystkich czasem inspirujących refleksji, przynoszącym radość z kontaktu z prawdziwie wielką literaturą – napisał w liście inaugurującym akcję Prezydent RP Andrzej Duda. 

    Spotkanie z literaturą rozpoczęło się, od przedstawiania postaci Henryka Sienkiewicza i krótkiego streszczenia treści powieści.

    Następnie pani Dyrektor szkoły i uczniowie czytali fragmenty powieści.

        

    Pokazano również fragmenty filmu Quo vadis w reżyserii Jerzego Hofmana.

    List_Prezydenta_RP.pdf

  • Inauguracja roku szkolnego 2016/2017 rozpoczęła się o godz. 8.30. Pani Dyrektor Anna  Dymna bardzo serdecznie powitała zgromadzonych uczniów, ich bliskich oraz nauczycieli. Następnie wszyscy zaśpiewali hymn Polski oraz minutą ciszy uczcili  pamięć poległych w II wojnie światowej. Pani Dyrektor przedstawiła nowych uczniów, a także Radę Pedagogiczną oraz pracowników szkoły.  W uroczystości uczestniczył również wójt Gminy Daszyna- p. Zbigniew Wojtera. Zarówno Pani Dyrektor jak i Pan Wójt życzyli wszystkim sumienności w wywiązywaniu się z obowiązków szkolnych i jak najlepszych wyników w nauce. Za pośrednictwem Pani Dyrektor, życzenia jak najlepszego roku szkolnego złożył także proboszcz ks. Stanisław Mordoń. Po części oficjalnej wychowawcy spotkali się  wraz ze swoimi podopiecznymi, aby przedstawić im plan zajęć i przekazać najważniejsze informacje dotyczące pracy szkoły.

  • Już wkrótce będziemy cieszyć się nową ekopracownią...

    Już wkrótce będziemy cieszyć się nową ekopracownią...

     Z przyjemnością informujemy, iż Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi rozstrzygnął konkurs „Nasza Eko-pracownia". Wśród szkół, które otrzymają dotację znalazła się nasza szkoła.

    Całość kosztów zadania polegającego na utworzeniu nowej pracowni ekologiczno-przyrodniczej przy Zespole Szkół w Daszynie to 37.945,00zł, dofinansowanie wynosi 31.720,00zł. Nowa pracownia powstanie w miejscu obecnej pracowni biologicznej, która przejdzie generalny remont obejmujący położenie gładzi, malowanie, położenie fototapety. Do pracowni zostaną także zakupione nowe ławki, krzesła, biurko nauczycielskie, stojak na mapy oraz szafy na nowe pomoce dydaktyczne (m.in. zestawy badawcze, mikroskopy, zestawy w pleksi, szkielety, prasy do roślin zielnych, preparaty mikroskopowe, mapy, foliogramy, plansze). Zamontowany zostanie także zestaw interaktywny z głośnikami, wizualizer z podstawką do mikroskopu oraz podświetlarka do foliogramów. Mamy nadzieję, że uda się jak najszybciej przygotować nową pracownię tak abyśmy mogli w pełni z niej korzystać.

  • Bliżej przyrody, bliżej siebie…- podsumowanie programu edukacji ekologiczno-przyrodniczej realizowanego w roku szkolnym 2015/16

    Czas realizacji programu "Bliżej przyrody" dobiegł końca i przyszedł czas na jego podsumowanie. Z tej okazji uczniowie uczestniczący w pracach koła przyrodniczo-turystycznego w gimnazjum  oraz przyrodniczego w szkole podstawowej przygotowali prezentację działań jakie były realizowane w naszej szkole w trakcie trwania programu. Podczas prezentacji, zwłaszcza wśród młodszych uczniów, najwięcej emocji wzbudzały zdjęcia z wycieczek. Po zadaniu kilkunastu pytań dytyczących zagadnień przyrodniczych okazało się, że to wiedza zdobyta podczas wycieczek najdłużej utrzymała się w uczniowskim głowach.
    Po wspomnieniach związanych z wycieczkami, warsztatami i zajęciami realizowanymi w ramach programu nastąpiła prezentacja projektów uczniowskich o tematyce ekologiczno-przyrodniczej, a następnie część najbardziej wyczekiwana przez uczniów czyli wręczenie nagród w konkursach.  Po części oficjalnej podsunowania, zaproszeni goście (rodzice, społeczność likalna, przedstawiciele gminy) oraz chętni uczniowie obejrzeli wystawę zdjęć konkursowych wykonanych przez uczniów w ramach programu "Bliżej przyrody".

                    

  • ZOO z oryginalnym Afrykarium, Ogród Japoński i Stare Miasto to poznane przez nas atrakcje Wrocławia

    ZOO z oryginalnym Afrykarium, Ogród Japoński i Stare Miasto to poznane przez nas atrakcje Wrocławia

    Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od zwiedzenia Afrykarium, czyli obiektu prezentującego życiodajne wody Afryki oraz różne ekosystemy związane ze środowiskiem Czarnego Lądu. Afrykarium znajduje się na terenie wrocławskiego ZOO dlatego kolejnym punktem naszej przyrodniczej wyprawy było poznanie zwierząt żyjących w tym obiekcie. Największym zainteresowaniem cieszyły sie zebry, wilki, niedźwiedzie, kangury, pandy, słonie oraz strusie.
    Z ZOO spacerkiem udaliśmy się do Ogrodu Japońskiego, który stanowi unikatowy w Europie żywy fragment kultury japońskiej.  
    Po części przyrodniczej wycieczki przyszła pora na część kulturalną i historyczną- zwiedziliśmy Ostrów Tumski i Wrocławski Rynek, na którym posililiśmy się oraz kupiliśmy pamiątki. Zadowoleni i  pełni wrażeń wrócilismy do domu.

                

  • Nasi gimnazjaliści poznali Słowiński Park Narodowy

    Nasi gimnazjaliści poznali Słowiński Park Narodowy

    W dniach 1-3 czerwca bieżącego roku, uczniowie Gimnazjum w Daszynie wraz z 4 nauczycielami wybrali się na wycieczkę nad morze. Zbiórka odbyła się o godzinie 6:00 rano, po sprawdzeniu obecności wyruszyliśmy w długą podróż. W autokarze panowała bardzo przyjemna atmosfera, każdy chciał jak najprędzej dotrzeć na miejsce i zobaczyć morze. Pierwszym miejscem, które odwiedziliśmy było Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni, było tam wiele ciekawych modeli oraz eksponatów. Po zakończeniu zwiedzania obiektu mieliśmy czas wolny, podczas którego każdy mógł kupić coś dla siebie. Po zbiórce udaliśmy się zwiedzać Akwarium Gdyńskie gdzie mogliśmy wiele się dowiedzieć o zwierzętach oraz niektóre z nich zobaczyć. Następnie wyruszyliśmy zwiedzać okręt O.R.P Błyskawica, mieliśmy okazję zobaczyć wnętrze tego słynnego statku. Na tym zakończyliśmy nasze zwiedzanie w Gdyni i ruszyliśmy w dalszą drogę do naszego pensjonatu, który położony był w miejscowości Żarnowska. Gdy dotarliśmy na miejsce, każdy jak najszybciej chciał obejrzeć swój pokój. Po rozpakowaniu bagaży zeszliśmy na obiadokolację. Po zjedzeniu była chwila na odpoczynek i rozpakowanie rzeczy. Wieczorem podzieliliśmy się na dwie grupy, jedna z nich oglądała mecz, a druga poszła na spacer nad jezioro. O 23 była cisza nocna, podczas której wszyscy musieli być w swoich pokojach i szykować się do spania.    
    Następnego dnia wybraliśmy się do Słowińskiego Parku Narodowego, zwiedziliśmy Muzeum w Smołdzinie, latarnię morską w Czołpinie,  spacerowaliśmy brzegiem plaży i weszliśmy na Wydmę Czołpińską.  Po zakończeniu zwiedzania pojechaliśmy do Łeby, gdzie każdy miał chwilę dla siebie, aby kupić pamiątki. Po spacerze wróciliśmy do ośrodka, a po obiadokolacji poszliśmy nad jezioro Łebsko, aby zobaczyć zachód słońca i pomoczyć nogi. Gdy wróciliśmy na teren pensjonatu, dołączyliśmy do drugiej grupy, która miała ognisko. Było bardzo fajnie, towarzyszył nam również akompaniament gitary.  Na koniec mieliśmy jeszcze dyskotekę pożegnalną, po której każdy poszedł do swojego pokoju pakować się i szykować do snu. 
    Ostatniego dnia, tuż po zjedzeniu śniadania, wyruszyliśmy w drogę powrotną. Pierwszym obiektem który odwiedziliśmy było Muzeum Ceramiki w Chmielnie, w którym sami mieliśmy okazję spróbować zrobić własne naczynie. Następnie pojechaliśmy do Szymbarka, gdzie zobaczyliśmy najdłuższą deską na świecie, replikę Bunkra Gryfa Pomorskiego, dom do góry nogami, rosyjskie łagry, dom Sybiraka i pomnik misia Wojtka. Po zakończeniu zwiedzania ruszyliśmy już prosto do domu, zatrzymaliśmy się jeszcze tylko, aby każdy mógł coś zjeść. W autokarze został również zorganizowany konkurs wiedzy w którym pierwsze miejsce zajęła Klaudia Czyż, drugie Aleksandra Kłosińska, trzecie Sandra Kornacka, a czwarte Bartek Rzepnikowski. Nikomu nie chciało się za bardzo wracać, ponieważ było bardzo fajnie. Wieczorem dotarliśmy do Gimnazjum gdzie większość rodziców czekała aby odebrać swe dzieci.
    Na  wycieczce było bardzo fajnie, dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy i zwiedziliśmy fajne miejsca.  Jeżeli za rok znów odbędzie się podobna wycieczka to na pewno wezmę w niej udział! Było super.

       

  • Julia Kaźmierczak - wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Skrytykuj"

    Julia Kaźmierczak - ucz kl. IIIB za recenzję filmu "Zjawa" zdobyła wyróżnienie w Ogólnopolskim Konkursie "Skrytykuj" organizowanym przez Filmotekę Narodową. Projekt ten jest realizowany z inicjatywy i funduszy Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, a jego celem  jest wyłonienie członków Jury Młodych Festiwalu Filmowego.

    Recenzję Julki można przeczytać na na stronie www.skrytykuj.pl

  • Day of languages in our school

    Day of Languages

     

    Learning languages is one of the biggest challenges for our students. That is why teachers and students as well decided to organise Day of languages in our school. It was plesant way to learn something about tradition of other countries.

    It is not impossible to connect fun with learning and we proved it. First hook was watching cartoons In two languages: English and German. Because who doesn’t love cortoons? Next, everyone could try some of the traditional food from English- and German-speaking countries, such as cheese fondue, pudding or hamburgers. Dishes were prepared by the oldest students. Later, representatives of every class had to show their dance skills to our jury. Most of students decided to dance slow waltz but some of them show us completly new styles. Next part of our event was knowledge competition. 12 students was answering questions about foreign languages. Later, some students took part in puzzle competition. Final part was a show prepared by the last year’s students, called „Fairy Tale”. During all day we could saw many symbols of foreign countries. For example, make a call from english telephone, saw Berlin Television Tower and watch chenging of the guard.

     It was doubtless interesting way to learn English and German, and definitely successful day for all of us. It was great fun and we all hope it wasn’t last time we organised such a event.

       

  • Poznaliśmy Świętokrzyski Park Narodowy

    Poznaliśmy Świętokrzyski Park Narodowy
    13.06.2016

    W ramach realizacji projektu ekologicznego "Bliżej przyrody", 43-osobowa grupa dzieci z klas I-III uczestniczyła w wycieczce w Góry Świętokrzyskie. Dwudniowa wycieczka odbyła się w dniach 10-11 czerwca. Pierwszego dnia dzieci zwiedziły Skansen w Tokarni, Muzeum zabawek w Kielcach, Sanktuarium Relikwii Krzyża Świętego oraz Zagnańsk, gdzie rośnie dąb Bartek. W kolejnym dniu uczniowie bawili się w Europejskim Centrum Bajki w Pacanowie, a następnie zwiedzili Jaskinię Raj. Z autokaru podziwiali ruiny zamku w Chęcinach. Dwudniowy pobyt owocował wieloma niezwykłymi widokami krajobrazu świętokrzyskiego. Oprócz niezapomnianych wrażeń dzieci przywiozły mnóstwo zdjęć i pamiątek.     

                           

  • Prawa Dziecka

     „Prawa Dziecka a Problemy Współczesnego Świata” (UNICEF).

    1 czerwca 2016r. podczas szkolnych obchodów Dnia Dziecka, odbył się finał projektu „Prawa Dziecka a Problemy Współczesnego Świata”. Projekt ten był projektem edukacyjnym opracowanym i przygotowanym przez Stowarzyszenie Polski Komitet Narodowy UNICEF.

    Głównymi założeniami projektu było:

    • edukacja dzieci i młodzieży na temat problemów współczesnego świata,
    • przekazanie uczniom wiedzy czym są Zrównoważone Cele Rozwoju,
    • kształtowanie wśród młodego pokolenia świadomości globalnych problemów dotyczących ubóstwa, zdrowia i zmian klimatycznych,
    • postawy zaangażowania społecznego.

    W projekcie udział wzięli wszyscy uczniowie Szkoły Podstawowej. Projekt trwał od 11 maja 2016r. do 17 czerwca 2016r. Podczas finału projektu uczniowie poznali piosenkę KIDS UNITED „On Ecrit Sur Les Murs”, która stała się hitem w naszej szkole. A także obejrzeli film, przedstawiający prawa dziecka. Na zakończenie najmłodsi nasi uczniowie, pod bacznym okiem swoich wychowawców, wykonali prace plastyczne przedstawiające prawa dziecka, z których następnie stworzyliśmy jeden duży plakat.

     

  • Narodowy program rozwoju czytelnictwa

    W ramach narodowego programu czytelnictwa szkoła otrzymała dotację w kwocie 4 tysięcy złotych na zakup książek do Biblioteki Szkolnej.

  • Z wizytą w Arboretum w Rogowie

    Z wizytą w Arboretum w Rogowie
    31.05.2016

    W dniu 31 maja uczniowie naszej szkoły wybrali się na wycieczkę do Rogowa do Arboretum -miejsca, w którym kolekcjonuje się drzewa i krzewy oraz prowadzi nad nimi badania. Była to niezwykła okazja do zobaczenia tego, czego niestety nie możemy zobaczyć na co dzień. Uczniowie mieli możliwość bezpośrednio poznać naturalne środowisko przyrodnicze. Arboretum w Rogowie to jeden z największych parków botanicznych w Polsce. Na jego obszarze (40 ha) znajdują się jedne z najbogatszych i najciekawszych kolekcji drzew i krzewów z Europy Środkowo - Wschodniej. Różnorodność i wielobarwność roślin zachęcała wszystkich do robienia zdjęć, które będą zapewne miłą pamiątką z wycieczki. Towarzyszką naszego spaceru po parku była pani przewodnik, która przekazała nam wiele ciekawych informacji o występowaniu i warunkach życia występującej tam roślinności. Nie zawiodła nas w tym dniu przepiękna pogoda i znakomite humory dzieciaków.

              

  • Rodzinne potyczki językowe

    25.05.2016

     

         25.05.2016r. odbyły się rodzinne potyczki językowe w klasie II. Udział w nich brały pary: mama lub tata i dziecko. W konkursie rywalizowało 5 par.  Rywalizacja i poziom wiedzy uczniów oraz ich rodziców były wyrównane i w konsekwencji wszystkie pary zajęły  honorowe I miejsce. Podczas konkursu uczniowie losowali zestaw pytań. Każdy zestaw składał się z dwóch pytań. Jedno oznaczone literą „R”, dla mamy lub taty i drugie z literą „D”, dla ucznia. Za każdą odpowiedź w języku angielskim para otrzymywała po 2 punkty. Wygrać miała para, która zdobyła największą liczbę punktów. Wszyscy jednak odpowiadali poprawnie. Po szóstej bezbłędnej rundzie, komisja zdecydowała o remisie.

    W konkursie uczestniczyli:

    - Oliwia Bukowiecka z mamą

    - Mateusz Grabowski z mamą

    - Piotr Domaniewski z tatą

    - Natalia Malecka z mamą

    - Jakub Kruszyna z mamą

    Wszyscy otrzymali dyplomy, nagrody i odznaki.

  • Dzień języków obcych w szkole podstawowej

    20.05.2016

    English is fun!

    Pod takim hasłem odbył się Dzień Języków Obcych w naszej szkole. Uczniowie klasy V w sposób humorystyczny przedstawili główne zalety wynikające ze znajomości języków obcych. Nasi uczniowie zostali zapoznani z elementami kulturowymi Wielkiej Brytanii oraz nauczyli się śpiewać „Panie Janie” w języku angielskim. Podczas naszego spotkania zostały również rozstrzygnięte trzy konkursy: wokalny, literacki i wiedzy.

    W konkursie wokalnym zwyciężyły:

    1. Klaudia Kubiak i Weronika Woźniak z klasy IV
    2. Klaudia Sęder i Natalia Olczak z klasy V
    3. Julka Kurowska i Weronika Stasiak z klasy VI

    Wyróżnienie otrzymała Joanna Jagielska z klasy VI, jedyna solistka biorąca udział w konkursie.

    Konkurs literacki polegał na napisaniu wiersza, w którym należało przedstawić korzyści płynące ze znajomości języka angielskiego. Najlepsze wiersze należały do:

    1. Sandry Szurgot z klasy V
    2. Weroniki Woźniak z klasy IV
    3. Weroniki Olszewskiej z klasy V

    Konkurs wiedzy odbył się w trakcie trwania Dnia Języków Obcych. Uczniowie zmagali się z udzieleniem odpowiedzi na 30 pytań dotyczących kultury
    wielkiej Brytanii. Specjalistami od kultury zostali:

    1. Julia Cichońska z klasy VI
    2. Aleksandra Wojciechowska z klasy V
    3. Kacper Kordyla z klasy VI

  • Wyniki międzyszkolnego konkursu fotograficznego pt. "Przyroda w gminie Daszyna"

    Z przyjemnością informujemy, iż jury konkursu wyłoniło najładniejsze zdjęcia przedstawiające przyrodę naszej gminy. Decyzja była bardzo trudna, ponieważ wszystkie 19 zgłoszonych prac było naprawdę bradzo ładnych. Wszystkim uczestnikom konkursu bardzo dziękujemy za udział i promowanie naszej gminnej przyrody a laureatom konkursu serdecznie gratutujemy. O terminie wręczenia nagród poinformujemy zwycięzców już wkrótce.
    Wyniki konkursu:
    I m-ce-Julia Sęczkowska, SP Daszyna

    II m-ce- Aleksandra Jakubowska, SP Daszyna

    III m-ce (2)- Alicja Granosik, Joanna Malinowska, SP Daszyna

    Wyróżnienia (4)- Julia Bartniak- SP Daszyna, Angelika Sęczkowska- SP Daszyna, Kacper Kozak- SP Mazew, Oliwia Woźniak- SP Daszyna
    Zachęcamy  wszystkich zainteresowanych do objerzenia  w zakładce-programy ekologiczne i przyrodnicze 2015/2016  nagrodzonych zdjęć.
strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Daszynie
    Daszyna 26a, 99-107 Daszyna
  • (+24) 389-13-25

    e-mail szkoły: spdaszyna@gminadaszyna.pl

Galeria zdjęć