DZIAŁANIA

Nawigacja

  • DZIEŃ NALEŚNIKA W *ZERÓWCE*

    W ten dzień dzieci samodzielnie przygotowywały naleśniki. Zanim przystąpiliśmy do pracy, szczegółowo omówiliśmy czynności niezbędne do wykonania dania oraz sposób jego serwowania. Dzieci zapoznały się także z historią naleśnika. Po usmażeniu pachnących naleśników, każdy przedszkolak mógł posmarować sobie swojego kremem czekoladowym lub dżemem, zwinąć i ze smakiem zjeść.

  • BAL PRZEBIERAŃCÓW W *ZERÓWCE*

    Bal karnawałowy dla  przedszkolaków to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było tego dnia. Już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postaci. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek, w sali przedszkolnej można było spotkać wróżki, księżniczki, motylki, piratów, strażaków, policjantów, Spider-Mana, Batmana, nie sposób zliczyć i wymienić tych wszystkich postaci. Rozpoznać dzieci było bardzo trudno. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, to było głównym celem tego balu. Przedszkolaki świetnie bawiły się w rytm muzyki porywającej do tańca oraz brały udział w najróżniejszych konkursach.

  • *ZERÓWKOWE PARASOLKI*

    W czwartek 10 lutego obchodziliśmy Dzień Parasola. Każdy z nas przyniósł swój parasol, ponieważ wszystkie nasze działania w tym dniu skupiły się wokół parasoli: kolorowych, w kropki, w esy – floresy, małych oraz dużych. Pomagały nam podczas zajęć: mogliśmy je klasyfikować, liczyć, opisywać, porównywać. Stanowiły temat prac plastycznych. Służyły nam także do zabaw ruchowych.

  • 8 luty-Dzień Bezpiecznego Internetu

    Dzień Bezpiecznego Internetu w tym roku obchodzić będziemy 8 lutego pod hasłem „Dzień Bezpiecznego Internetu: Działajmy razem!”.

    DBI obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku.

    Organizatorem tego wydarzenia w Polsce od 2005 roku jest Polskie Centrum Programu Safer Internet (PCPSI), które tworzą państwowy instytut badawczy NASK oraz Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę – realizatorzy unijnego programu „Łącząc Europę” (ang. Connecting Europe Facility – CEF). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange.

    Głównym celem DBI jest inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych, zaznajomienie rodziców, nauczycieli i wychowawców z problematyką bezpieczeństwa online oraz promocję pozytywnego wykorzystywania internetu.

     Poprzez różnego rodzaju działania w naszej szkole będziemy chcieli zwrócić uwagę na niepokojące zjawiska towarzyszące byciu online. Cyberprzemoc, hejt,  czy ksenofobia to tylko kilka zagrożeń czyhających na nas w sieci. Dlatego na każdym kroku powinniśmy pamiętać, że pojęcie takie jak szacunek powinno być obecne również w sieci.

    Bardzo ważnym punktem w corocznych obchodach DBI jest konferencja z udziałem ekspertów, która w tym roku odbędzie się 8 lutego od godziny 17:00 w formule online.

    Transmisja Konferencji Dnia Bezpiecznego Internetu odbędzie się na profilach Polskiego Centrum Programy Safer Internet w serwisach Facebook i YouTube (bez konieczności wcześniejszej rejestracji) oraz na stronie projektu.

    W klasach młodszych odbyło się wiele działań dotyczących bezpieczeństwa w sieci: rozmowy, pogadanki na temat bezpiecznego korzystania z internetu oraz dobre i złe strony internetu. 

    Klasy 1-3

    - wykonały  prace plastyczne po projekcji filmu pt. "Sieciaki"

    Klasy IV-VIII

    - Stworzyły plakat pt. "Bezpieczny internet"

    We wszystkich klasach w ramach zajęć informatyki lub koła informatycznego przeprowadzone zostały zajęcia o tematyce dotyczącej cyberbezpieczeństwa.





  • Nauczanie zdalne dla klasy VIII

    Drodzy uczniowie klasy VIII

    Z dniem 24 stycznia, w związku z nałożeniem kwarantanny na klasę VIII,  cała klasa przechodzi na nauczanie w trybie zdalnym na platformie Teams.

    Wracacie do szkoły 31 stycznia.

  • ,,Mała książka - wielki człowiek”

    ,,Mała książka -  wielki człowiek”

    Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowana od 2017 roku przez Instytut Książki i ma charakter ogólnopolski, który jest w całości finansowany ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

    W ramach kampanii uczniowie klasy I otrzymali wyprawki czytelnicze, zawierające książkę ”Pierwsze abecadło”, w której znajdują się teksty najlepszych polskich autorów dziecięcych. Rodzice otrzymali broszurę „Książką połączeni, czyli umiemy czytać razem”, która jest poradnikiem, jak wspierać dziecko w nauce czytania. Za sprawą książki pierwszoklasiści zostali zaproszeni do niezwykłej przygody, jaką jest umiejętność rozpoznawania liter, składania ich w wyrazy i zdania, a w końcu przyjemność czerpana z samodzielnego czytania oraz przy wsparciu najbliższych.

    Nie trzeba udowadniać, że czytając książki poprawiam pamięć, skupienie i koncentrację, rozwijamy wyobraźnię, poszerzamy słownictwo i światopogląd. Książki stymulują nasz mózg, redukują stres i rozwijają wrażliwość na innych ludzi. Warto od najmłodszych lat zachęcać dzieci do czytania.

    Młodym czytelnikom i ich rodzicom życzymy sukcesów i radość z odkrywania świata książki.

     

  • Dzień Babci i Dziadka

    Na Dzień Babci i Dziadka 

    Życzenia składa wnuków gromadka

    Zdrowia, szczęścia i miłości
    Uśmiechu, zabawy, do późnej starości
    Spełnienia najskrytszych marzeń
    Wielkich podróży i dobrych wrażeń

    Pogody ducha w każdy dzień

    A smutki niech odejdą w cień
    Babciu i Dziadku wszystkiego wspaniałego

    I wieku życia, co najmniej stuletniego!

    W dniu 20 stycznia 2022r. uczniowie klasy I wykonali krótki występ artystyczny z okazji zbliżającego się święta Babci i Dziadka.

    Wszystkim Babciom i Dziadkom życzymy dużo zdrowia oraz pociechy ze swoich wnucząt.

     

  • Drodzy Rodzice i Uczniowie!

    OD 19.01 do 24.01.2022r. klasy:

    0, II, III, IV, V, VI i VII przechodzą 

    w TRYB ONLINE!

     

    Klasy II, IV, V, VI- nauczanie zdalne od 19.01. do 24.01.2022r.

    Klasy 0, III i VII- nauczanie zdalne od 19.01 do 23.01. 2022r.

     

    Zajęcia edukacyjne będą prowadzone przez nauczycieli według obowiązującego                                               planu lekcji na platformie Microsoft Teams.

     

  • Makieta grodu-prace uczniów kl. IV

    Makieta grodu-prace uczniów kl. IV

    Uczniowie klasy IV własnoręcznie wykonali makiety grodu, wzorując się zdjęciami, pomocami dydaktycznymi, treściami zdobytymi na zajęciach i wiedzy zawartej w innych źródłach. Prace naszych uczniów wystawione były na korytarzu głównym szkoły. Wykonanie makiety niewątpliwie wymagało dużo wysiłku, zaangażowania i precyzji. Każdy uczeń musiał zaprojektować i wykonać rekonstrukcję grodu. Pracę dzieci charakteryzowało duże zaangażowanie, cierpliwa praca i pomysłowość. Tego typu zajęcia pomagają dostrzec dziecku własne mocne strony, umiejętności i wyjątkowość. Ważnym elementem zajęć była ocena wykonanej makiety dokonana przez dzieci pod kierunkiem nauczyciela historii. Każde dziecko oceniało swoją pracę i pracę rówieśników. Wykonane prace ozdobiły klasę i przyniosły ich wykonawcom satysfakcję. .
                Wyeksponowane prace zostały wykonane przez: K. Andrzejczak, N. Florczyk, J. Frątczak, Cz. Sobczaka, K. Baweja, M. Stelmachowskiego, M. Rogalę, G. Woźniak.

     

  • "Szalone nożyczki"

    Wspomnienia  z  pobytu  w  Teatrze  Powszechnym  w  Łodzi.

    Uczniowie  naszej  szkoły  wzięli  udział  w  spektaklu  komediowym  "Szalone  nożyczki".  Mieli  okazję  do  bezpośredniego  kontaktu  z  aktorami  i  rozmów  z  nimi.  Jest  to  niezwykła  komedia  kryminalna,  która  rozgrywa  sią  w  salonie  fryzjerskim,  a  widzowie  mają  wpływ  na  jej  zakończenie,  czyli  znalezienie  winnego.  Uczniowie  wzięli  czynny  udział  w  śledztwie,  przy  czym  świetnie  się  bawili.

  • SU zaprasza do wspólnej zabawy

  • WESOŁYCH ŚWIĄT

  • MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

    MUREM ZA POLSKIM MUNDUREM

    Uczniowie Szkoły Podstawowej w Daszynie włączyli się w akcję społecznościową, wykonując piękne okolicznościowe kartki. Ozdobiły je własnymi ilustracjami. Oprócz kolorowych rysunków o tematyce wojskowej i symboli związanych z nadchodzącymi Świętami Bożego Narodzenia, znalazły się życzenia i podziękowania dla polskich żołnierzy, Policji, służb ochrony granicy polsko-białoruskiej. Uczniowie

    z entuzjazmem podjęli zaproponowaną przez nauczyciela plastyki i historii inicjatywę.

  • Mikołaj w *ZERÓWCE*

    6 grudnia, jak co roku, zawitał do naszej klasy Mikołaj. Miał dla nas wór prezentów, za które podziękowaliśmy mu piosenkami i tańcem. Zaprosiliśmy Mikołaja do naszych domów na Wigilię.

  • Pomagamy zwierzętom!

    Nasza  szkoła  też  przyłączyła  się  do  akcji  charytatywnej  zorganizowanej  przez  OSP  Dziecięcą  i  Młodzieżową  Drużynę  Pożarniczą  w  Jarochowie   pod  hasłem  "DLA  PSIAKA  OD  STRAŻAKA".  Zebraną  karmę  młodzi  druhowie  pod  opieką  p. Zbigniewa  Radeckiego  odebrali  w  dniu  9 grudnia 2021 r.  Zostanie  ona  odwieziona  do  Schroniska  Dla  Zwierząt  "Pokochaj  Cztery  Łapy"  w  Niemojewie /k  Lututowa  w  województwie  łódzkim.  To  właśnie  tam  trafiają  bezdomne  zwierzaki  z  terenu  naszej  gminy.

  • Działania SU docenione!

    19 listopada w naszej  szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Praw Dziecka. Nasze działania związane z obchodami tego dnia zostały docenione przez UNICEF i otrzymaliśmy dyplom od Dyrektora Generalnego UNICEF Polska p. Marka Krupińskiego.

    Samorząd Uczniowski pragnie serdecznie podziękować wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom za zaangażowanie. Bez WAS ten dzień nie byłby taki cudowny!

  • SPELLING BEES

    W dniu 6 grudnia w naszej szkole w ramach akcji „W czapę Mikołaja ubrany - nie będziesz pytany” zorganizowany został konkurs dla klasy III i IV z j. angielskiego. W ramach konkursu należało wylosować wyraz, przeliterować go i podać polski odpowiednik. Wygrywała osoba z największą liczbą punktów. Rywalizacja była bardzo zacięta i trwała do ostatniej chwili. Różnice w punktacji na ostatniej prostej były niewielkie. Ostatecznie wygrała Julia Małecka z klasy III – nie popełniła żadnego błędu w trakcie całej rozgrywki! Drugie miejsce ex aequo zajęli Liliana Wojnowska z klasy III i Gracjan Politański z klasy IV, a trzecie przypadło Weronice Bachorskiej z klasy IV.

    Dzieci otrzymały nagrody ufundowane przez Radę Rodziców oraz pamiątkowe dyplomy wraz ze słodkim Mikołajem.

  • BohaterON w Twojej Szkole

    BohaterON w Twojej Szkole

    W Szkole Podstawowej w Daszynie od 1 października 2021r. rozpoczęła się akcja BohaterON w Twojej Szkole. Jest to akcja realizowana przez wrocławskie Fundacje:  Fundację Rosa i Fundację Sensoria. BohaterON to ogólnopolska kampania mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz promocję historii Polski XX wieku. Akcja polegała na zapoznaniu się z materiałami przesłanymi do szkoły od organizatora, przeprowadzeniu lekcji z wykorzystaniem w/w materiałów. Klasa IV w ramach innowacji pedagogicznej utrwalała symbole Polski, zastanawiała się, kim jest bohater i jakie cechy powinien posiadać oraz wybierała przedmioty potrzebne Powstańcom podczas walki. Uczniowie kl. VII i VIII redagowali  pocztówki dla żyjących Powstańców Warszawskich, w których dziękowali za ofiarną walkę w obronie stolicy. Na zorganizowanych zajęciach poznali także biogramy żyjących Powstańców i ich wspomnienia z obrony stolicy i walki

    z okupantem. W ramach obchodów Święta Niepodległości uczniowie obejrzeli koncert pt. „ Muzyczna podróż w czasie”. Najstarsi uczniowie przygotowali prezentację o Powstaniu warszawskim. Akcja zakończyła się napisaniem listów

     i pocztówek do żyjących Powstańców Warszawskich, w których uczniowie wyrazili swój hołd bohaterom oraz podziękowali, że dzięki Nim mogą żyć, rozwijać się i rosnąć, uczyć się języka ojczystego i religii, bawić się w wolnej Polsce.

     

     

     

  • Dzień Pluszowego Misia

    Dzień Pluszowego Misia obchodzimy 25 listopada. Święto jest bardzo sympatyczne i coraz powszechniej obchodzone na całym świecie, a jego data wcale nie jest przypadkowa, bo właśnie tego dnia przypada rocznica powstania tej maskotki. Samo święto nie ma jednak długiej tradycji, obchodzimy je dopiero od 2002 roku, kiedy to pluszowy miś obchodził swoje setne urodziny.

    Z tej okazji w *zerówce* organizowane były liczne gry i zabawy, a dzieci mogły przynieść ze sobą ulubione maskotki. Zorganizowany był również konkurs plastyczny związany z misiami.

  • „Książki naszym przyjacielem” – czyli *Zerówka* w szkolnej bibliotece.

    W listopadzie „zerówkowicze” udali się do biblioteki szkolnej. Celem wycieczki było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych, kształtowanie poczucia szacunku dla książek, wyrabiania u dzieci nawyku korzystania ze zbiorów biblioteki, poznanie pracy bibliotekarza oraz wzbogacenie słownictwa dzieci.

    Podczas spotkania Pani bibliotekarka opowiadała o swojej pracy, zapoznała z zasadami zachowania i regulaminem  biblioteki oraz  zachęcała dzieci do wypożyczania książek i wspólnego z rodzicami ich czytania.

    Dzieci wysłuchały kilku ilustrowanych wierszy J. Brzechwy i J. Tuwima. Spotkanie odbyło się w radosnej atmosferze.

strona:

Aktualności

Kontakt

  • Szkoła Podstawowa w Daszynie
    Daszyna 26a, 99-107 Daszyna
  • (+24) 389-13-25

    e-mail szkoły: spdaszyna@gminadaszyna.pl

Galeria zdjęć