Uczniowie klas IIIa, IIIb oraz IV wzięli udział w konkursie z języka angielskiego, który odbył się 24 listopada 2017r. w naszej szkole. Uczestnicy musieli przeliterować wylosowane słowo w języku angielskim i podać jego polski odpowiednik. Konkurs wygrali:
I miejsce – Oliwia Bukowiecka – klasa IV
II miejsce – Natalia Małecka – klasa IV
III miejsce – Lena Grzebielucha – klasa IIIa
Wszystkim uczestnikom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniach 17-18 listopada 2017 roku odbyła się II „Wyrypa Łęczycka”, w której udział wzięli uczniowie Gimnazjum z Daszyny. Zbiórka odbyła się o godzinie 17:20 przy siedzibie PTTK znajdującej się w Łęczycy. Stamtąd wyruszyliśmy szlakiem wiodącym nad brzegiem Bzury. Idąc do pierwszego z trzech punktów poszczególnych etapów rajdu natrafiliśmy na błoto, które sprawiło nam wiele trudności. Na pierwszym postoju podzieliliśmy się na drużyny i rozegraliśmy pierwsze konkurencje. Po zakończeniu zmagań zjedliśmy ciepłą zupę, po czym ruszyliśmy w dalszą trasę z przeszkodami. W Czarnopolu, czekało na nas ognisko, przy którym mogliśmy się ogrzać i najeść, a także pośpiewać. Nocleg mieliśmy w Janowicach, w sali OSP. Każdy z nas był bardzo zmęczony, dlatego szybko poszliśmy spać. Rano, po przebudzeniu zjedliśmy śniadanie i kolejny raz przystąpiliśmy do konkurencji. Po udanej zabawie ruszyliśmy w drogę, aby zobaczyć pomnik poświęcony rozstrzelanym przez Niemców mieszkańcom Janowic. Potem udaliśmy się w kierunku Łysej Góry. W trakcie trasy jaką pokonywaliśmy, dostawaliśmy dodatkowo premiowane pytania związane z regionem, dzięki którym uzbierałyśmy kilka punktów. Gdy dotarliśmy na miejsce po przebyciu 34 km z dumą weszliśmy na górę. Tam zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie. Na końcu wyrypy znów czekało na nas ognisko, przy którym nastąpiło rozstrzygnięcie dotychczasowych konkurencji. III miejsce zajęły „Pójdźki” z Daszyny, II - „Rodzynki” z Łęczycy, natomiast na honorowym miejscu stanęłyśmy my „Rekiny z Daszyny”. Każdy zwycięzca otrzymał upominek.
II Wyrypa Łęczycka była dla nas nowym, a zarazem niezapomnianym wydarzeniem. Spędziłyśmy tam cudowne chwile we wspaniałej atmosferze. Bardzo się cieszymy z tego, że mogłyśmy tam być. Dziękujemy naszym opiekunom za opiekę i rewelacyjną atmosferę, a także wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania tej wyprawy.
„Rekiny z Daszyny” w składzie: Joanna Jagielska, Julia Kurowska, Weronika Stasiak
W miesiącu październiku – miesiącu oszczędzania – został ogłoszony konkurs pod hasłem „Szkolne logo SKO”.
Głównym celem konkursu było: opracowanie Logo Szkoły Podstawowej SKO w Daszynie.
Ideą konkursu było również zwrócenie uwagi uczniów na pomysł, promowanie oszczędzania w naszej szkole.
W konkursie wzięło udział 27 uczniów z klas 0-IV.
Zwycięzcy:
I miejsce – Dominik Kamiński – 0
II miejsce Agata Włodarczyk – III b
III miejsce Antoni Sobaczak – III b
Uczniowi ci dostali nagrody książkowe oraz dyplomy. Pozostali uczniowie tzw. nagrody pocieszenia: przybory szkolne.
Z nagrodzonej pracy został wykonany znaczek SKO przeznaczony dla aktualnych i przyszłych członków SKO w Daszynie oraz pieczątka.
Opiekunem SKO jest p.Ewa J. Morawska
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie Konkurs na logo SKO 2017.
W dniu 16 listopada 2017 roku odbyły się w szkole obchody Światowego Dnia Tolerancji. Z tej też okazji w ramach obchodów tego święta były przeprowadzone zajęcia na temat tolerancji. Zorganizowany został międzyklasowy konkurs plastyczny na najciekawszy plakat nt. „Jak rozumiem tolerancję?”. W konkursie wzięły udział wszystkie klasy, od zerówki do klasy trzeciej gimnazjum.
Odbył się także apel, na którym został zaprezentowany montaż słowno – muzyczny. Uczniowie klasy siódmej, w przystępny sposób przedstawili na czym polega tolerancja. Poruszona została problematyka współistnienia ludzi i poszanowania ich odmienności. Wysłuchano muzyki znanych polskich wykonawców na temat tolerancji.
Na zakończenie apelu zostały zaprezentowane plakaty wykonane przez uczniów oraz ogłoszono wyniki konkursu plastycznego. Uczestnikom konkursu wręczono okolicznościowe dyplomy, a najlepsze prace nagrodzono.
Wyniki konkursu na plakat o tolerancji:
W kategorii kl. 0 – III wygrała klasa 0
W kategorii kl. IV – VII wygrała klasa VI
W kategorii kl. II – III gimnazjum wygrała kl. II
Organizatorami obchodów Światowego Dnia Tolerancji były p. A. Izydorczyk i p. M. Maciejewska
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w albumie Światowy Dzień Tolerancji 2017.
W dniu 14 listopada 2017 odbyły się niezwykłe lekcje zajęć artystycznych - plastycznych w klasach II i III oddziałów gimnazajnych. Na zaproszenie p. Małgorzaty Grabowskiej przybyła do naszej szkoły p. Beata Bechcińska - pamiątkarz łęczycki. Pani Beata opowiedziała o sobie i o tym, jak została pamiątkarzem. Udzieliła cennych wskazówek dotyczących malowania na szkle. Jej niezwykła osobowość przyczyniła się do wspaniałej atmosfery podczas lekcji, za co serdecznie dziękujemy.
W dniu 10 listopada 2017 roku w Szkole Podstawowej w Daszynie odbyła się uroczystość poświęcona Narodowemu Świętu Niepodległości. Apel został przygotowany przez uczniów klas gimnazjalnych pod opieką Pana Adriana Tomesa.
Akademia rozpoczęła się od odśpiewania hymnu narodowego, po czym w bardzo przystępny i interesujący sposób przystąpiono do przybliżenia trudnej historii naszego kraju z lat 1772-1918.
W roku 1795 Polska, a raczej Rzeczpospolita ostatecznie została wymazana z mapy świata. Rosja, Prusy i Austria dokonały trzeciego rozbioru. Dopiero I wojna światowa, podczas której trzej zaborcy stanęli zbrojnie przeciwko sobie, dała naszej Ojczyźnie szansę na odzyskanie niepodległości. 11 listopada 1918 r., po 123 latach niewoli Polska odzyskała wolność. Właśnie dlatego obchodzimy Dzień Niepodległości.
Z okazji przypadającej na dzień 5 grudnia 150 rocznicy urodzin Marszałka uczniowie szkoły podstawowej, pod kierunkiem Pani Grażyny Zalewskiej, przebrani w stroje z epoki przełomu XIX i XX wieku, zaprezentowali się i jednocześnie opowiedzieli z jakiego okresu życia Józefa Piłsudskiego dana stylizacja pochodzi.
Akademię uświetniły pieśni patriotyczne w wykonaniu uczennic klas trzecich gimnazjum przygotowane przez Panią Violettę Olesińską.
Szkolną uroczystość zakończyło wystąpienie Pani dyrektor Anny Dymnej, w którym zachęcała uczniów naszej szkoły do godnego i czynnego uczestnictwa w obchodach 99 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień. Dzieci z oddziału przedszkolnego w Daszynie przystąpiły w tym roku do ogólnopolskiego program edukacyjnego: „Śniadanie Daje Moc”, programu, który propaguje 12 zasad zdrowego żywienia. 8 listopada w Dniu Śniadania dzieci pod okiem wychowawczyni i mam przygotowały zdrowe śniadanie i przekąski. Na stołach znalazły się kolorowe kanapki, szaszłyki owocowe, sałatki z owoców i warzyw, jogurty, serki i zdrowe napoje. Samodzielnie przygotowane śniadanie wszystkim smakowało, dopisywały apetyty i dobry humor.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii Śniadanie daje moc.
W dniu 27 października 2017 roku w naszej szkole odbyły się warsztaty prowadzone przez pracowników Pracowni Plastycznej Sizalu w Łodzi. Celem zajęć było wytwarzanie wyrobów plastyki zdobniczo-obrzędowej z sizalu (włókna z liści agawy) i roślin naturalnych. W warsztatach wzięły wzięło udział 60 uczniów z klas 0-VII. Każdy z uczestników otrzymał komplet materiałów niezbędnych do wykonania kolorowych postaci z sizalu. Mając do dyspozycji egzotyczny kolorowy surowiec i proste narzędzia uczestnicy tworzyli własnoręcznie postacie według własnej inwencji twórczej. Na zakończenie warsztatów każdy uczestnik prezentował własne dzieło, okazując zadowolenie z twórczych zajęć.
Organizatorem warsztatów była pani Ewa Morawska.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć w galerii warszaty plastyczne-SIZAL.
W dniu 25.10.2017r. w naszej szkole odbył się Drużynowy Powiatowy Turniej Tenisa Stołowego, w którym uczestniczyły 3 szkoły. Zwycięzcami zostali:
W kategorii dziewcząt:
I miejsce- drużyna z Daszyny (Weronika Andrzejczak, Aleksandra Szymańska),
II miejsce-drużyna z Piątku,
III mejsce- drużyna z Czernikowa.
W kategorii chłopców:
I miejsce- drużyna z Daszyny ( Aleksander Kaczmarek,Hubert Nowakowski),
II miejsce-drużyna z Piątku,
III mejsce- drużyna z Czernikowa.
Dwie pierwsze drużyny w każdej z kategorii awansowały do etapu rejonowego.
Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i zyczymy dalszych sukcesów.
W dniu 26 października 2017r. klasa VII z wychowawczynią wybrała się na Cmentarz parafialny - ściana Pamięci żołnierzy poległych w Bitwie nad Bzurą w 1939r., aby zapalić znicze na grobach. Dla uczniów to doskonała okazja, by zobaczyć i dowiedzieć się więcej o historii naszego regionu. Celem wycieczki było oddanie hołdu żołnierzom, którzy zginęli w walce z najeźdźcą. Pogoda była słoneczna, a więc obeszliśmy cmentarz dookoła, oglądaliśmy najstarsze zabytkowe nagrobki. Następnie udaliśmy się pod Figurę Najświętszej Marii Panny z tablicą upamiętniającą dzień 11 Listopada 1918r., aby uczcić zbliżającą się 99 rocznicę odzyskania niepodległości.
W dniu 23 pażdziernika 2017 r. odbył się w naszej szkole koncert profilaktyczny pod hasłem "Czy słowem można zabić?" w wykonaniu artysty Jacka Musiatowicza i jego syna Michała. Muzyk zainteresował uczniów klas II i III Gimnazjum oraz uczniów klas VI i VII Szkoły Podstawowej swymi opowieściami z własnego życia. Uczulał na zagrożenia we współczesnym świecie. Zachęcał do realizowania własnych pasji. Michał Musiatowicz to uczestnik programu Must Be The Music z dużym sukcesem. Spotkaniu towarzyszyło wiele emocji. Na koniec spotkania artyści chętnie składali autografy i pozowali do zdjęć z uczniami.
Łatwo jest mówić o Polsce
trudniej dla niej pracować,
jeszcze trudniej umrzeć,
a najtrudniej cierpieć
W sobotę, 21 października 2017 r. nasza szkoła, wzięła udział w 57. Centralnym Zlocie Młodzieży PTTK „Palmiry”. Jest to miejsce pamięci, gdzie odbył się szereg zbiorowych egzekucji przeprowadzonych przez okupantów niemieckich podczas II wojny światowej.
Spod szkoły wyruszyliśmy o godz. 7:00. Z naszej placówki na rajd pojechało 13 osób, z klas II i III gimnazjum. W autobusie panowała wesoła atmosfera, dobrze dogadywaliśmy się ze starszymi kolegami z Zespołu Szkół im. Jadwigi Grodzkiej. Na miejsce dotarliśmy o 10.30. Zwiedziliśmy siedzibę Kampinoskiego Parku Narodowego w Izabelinie. Tam po krótkim zapoznaniu z historią miejsca, do którego zdążaliśmy i po obejrzeniu ekspozycji przyrodniczej ruszyliśmy obejrzeć ośrodek dla niewidomych dzieci oraz cmentarz leśny w Laskach. Około 12:20 wyruszyliśmy w 17 km wędrówkę do Pociechy. Szliśmy pięknym szlakiem biegnącym przez Puszczę Kampinoską podziwiając malownicze widoki. Niestety pogoda niezbyt nam dopisała, chwilami mocno padał deszcz. Mimo to w pozytywnych nastrojach o godz. 16:00 dotarliśmy do celu. Na Polanie Pociecha, w sercu Puszczy, mogliśmy ogrzać się przy ognisku, zjeść ciepły posiłek oraz wypić herbatę. Jednakże najciekawszym była rekonstrukcja tragicznych wydarzeń, jakie miały miejsce właśnie tam – rozstrzelania przez Niemców polskiej inteligencji. Po krótkim odpoczynku przeszliśmy pod Pomnik Powstańczych Oddziałów Specjalnych „Jerzyki”, na polanę, na której nastąpiło oficjalnie zakończenie Zlotu i podziękowanie przybyłym gościom i turystycznej braci, złożenie kwiatów oraz krótkie przybliżenie tragicznych wydarzeń, które miały tutaj miejsce. Ostatnim punktem rajdu, było odwiedzenie Cmentarza – Mauzoleum w Palmirach. Tam odbył się Apel Pamięci poświęcony wszystkim zamordowanym i poległym. Poznaliśmy historię tego obszaru, zdarzeń, które miały tutaj miejsce podczas II wojny światowej. Ku ich czci zostały zapalone znicze, a na ich grobach złożone kwiaty. Około godziny 20 wyruszyliśmy w podróż do domu. Byliśmy spokojni, trochę zamyśleni. Historia, którą tak szczegółowo poznaliśmy zrobiła na nas ogromne wrażenie. Bezpiecznie wróciliśmy do domu, pod szkołę, dotarliśmy około 22:15.
Uważam, że był to bardzo udany dzień. Oprócz aktywnie spędzonego czasu, poznaliśmy tajemnicę, którą skrywało to miejsce, tragiczne sceny, które odegrały się tu kilkadziesiąt lat temu. Dzięki wędrówce mogliśmy również podziwiać piękne krajobrazy Puszczy Kampinoskiej oraz mieliśmy szansę poznać nowe osoby. Wycieczka była bardzo udana, to był niesamowity dzień.
SONIA PIASECKA KLASA IIIA
Dnia 21.10.2017r.o godzinie 7.00 udaliśmy się na 57. Centralny Zlot Młodzieży w Palmirach. Głównym celem rajdu było oddanie czci wszystkim poległym w obronie Rzeczpospolitej oraz pogłębienie wiedzy na temat jednego z największych parków narodowych w Polsce. Pierwszym miejscem, które zwiedziliśmy był cmentarz wojenny w Laskach, na którym zostali pochowani Bojownicy Konspiracji, Żołnierze AK, Powstańcy „Grupy Kampinos” polegli w walce z najeźdźcą germańskim. Następnym punktem zwiedzania była wystawa przyrodnicza o Kampinoskim Parku Narodowym w Izabelinie. Tam pani przewodnik opowiedziała nam o powstawaniu obszarów bagiennych i wydmowym w Puszczy Kampinoskiej oraz o wydarzeniach z czasów II wojny światowej na tym obszarze. Po zwiedzeniu ekspozycji udaliśmy się na szlak, który miał nas doprowadzić do mety. Wielką frajdę sprawiło nam wędrowanie z mapą. Każdy mógł indywidualnie, czy też z pomocą opiekunów, wyznaczyć drogę i poprowadzić całą grupę. Po krótkim odcinku doszliśmy do drewnianej kaplicy w Laskach. Na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych zobaczyliśmy także szkołę, domy i świetlice dla dzieci niewidomych. Cała ta działalność została założona przez s. Różę Czacką. Odwiedziliśmy również cmentarz, na którym spoczywa m.in. premier Ś.P. Tadeusz Mazowiecki oraz założyciele dzieła Lasek. Stamtąd ruszyliśmy w dalszą drogę przez przepiękny jesienny krajobraz Puszczy Kampinoskiej. Po drodze zobaczyliśmy słynną Górę Ojca i kamień Ułanów Jazłowieckich. Czas płynął szybko i przyjemnie. Pogoda chciała pokrzyżować plany lecz nic nas nie powstrzymało od tego, aby zrealizować wyznaczony cel! O godzinie 17.00 wszystkie grupy młodzieżowe zebrały się na docelowym miejscu spotkania. Po przemówieniach zaproszonych gości rajdowicze, w liczbie ponad dwa tysiące osób, udali się na palmirski cmentarz, którym został odśpiewany Mazurek Dąbrowskiego. Następnie zaczęto wygłaszać przemówienia na cześć obrońców Polski i poległych w czasie II wojny światowej. Zostały wymienione takie oddziały jak „Jerzyki” utworzone w warunkach konspiracyjnych przez por. Jerzego Strzałkowskiego. O godzinie 23.20 dotarliśmy cali i zdrowi do domów.
Justyna Małachowska uczennica klasy IIa
W Roku Rzeki Wisły, który został ustanowiony przez Sejm RP, uczniowie klas II i III gimnazjum pod opieką p. Katarzyny Ogonowskiej, p. Grzegorza Sochackiego i p. Adriana Tomesa, wybrali się na wycieczkę na Mazowsze. Poznali urokliwe zakątki środkowego biegu rzeki odwiedzając takie miejsca jak: Wyszogród, Czerwińsk nad Wisłą oraz Twierdzę Modlin. W Wyszogrodzie, jednym z najstarszych mazowieckich miast, uczniowie zwiedzili Muzeum Wisły, Górę Zamkową oraz zobaczyli szczątki wyłowionego ze starego koryta Bzury pod Wyszogrodem radzieckiego bombowca Pe-2, zestrzelonego przez Niemców pod koniec II wojny światowej w styczniu 1945 r. Ponadto w Wyszogrodzie znajdują się pozostałości po najdłuższym drewnianym moście w Europie, który został rozebrany w 1999 r. oraz niezwykły pomnik upamiętniający Bitwę nad Bzurą. W Czerwińsku nad Wisłą turyści zobaczyli Bazylikę romańską z cudownym obrazem Matki Bożej Pocieszenia i wysłuchali niezwykle ciekawej historii tego miejsca. Po spacerze nad dziką Wisłą udali się do Modlina. Tam zwiedzili jedną z największych fortyfikacji obronnych w Europie, która została założona przez Napoleona, a w późniejszych latach zajęta przez Rosjan, potem przez Niemców. Po II wojnie światowej stała się ośrodkiem szkoleniowym dla wojska polskiego. Dziś nie pełni już roli militarnej, ale dzięki zachowanym unikalnym obiektom, zachwyca turystów. Z wieży widokowej na terenie Twierdzy, na pewno zapamiętamy wspaniały widok ujścia Narwi do Wisły.
20.10.2017 r. 42 uczniów z klas IV – VI Szkoły Podstawowej w Daszynie wzięło udział w jednodniowej wycieczce do stolicy Dolnego Śląska – Wrocławia.
Pierwszym obiektem była Panorama Racławicka. Piękny obraz bardzo przykuł uwagę. Z zaciekawieniem słuchaliśmy historii przedstawionej na obrazie. Po obejrzeniu tego dzieła wraz z przewodnikiem udaliśmy się na spacer po Wrocławiu. Zwiedziliśmy wiele ciekawych miejsc. Po drodze szukaliśmy krasnali, symbolu miasta. Znaleźliśmy ich bardzo wiele, każdy miał swoje zadanie oraz swoją historię.
Następnym punktem wycieczki był Ostrów Tumski, gdzie podziwialiśmy średniowieczną architekturę sakralną na czele z gotycką katedrą św. Jana Chrzciciela i barokową kaplicą św. Elżbiety z XIII w. a potem przepiękny Rynek Starego Miasta.
Ostatnią atrakcją pobytu we Wrocławiu był wjazd szybkobieżną windą na 49 piętro Sky Tower, najwyższego w Polsce, ponad dwustumetrowego wieżowca i podziwianie miejskiej panoramy.
Wszyscy uczniowie wrócili bardzo zadowoleni i pełni nowych wrażeń. Nad ich bezpieczeństwem podczas wyjazdu czuwały Panie: Barbara Adamczewska, Karolina Flakiewicz, Iwona Kruszyna i Aneta Izydorczyk.
W dniu 14 października2017r. odbył się XV Rajd" Żółty Jesienny Liść". Tym razem piesza wędrówka wiodła przez tereny Gminy Poddębice. Naszą szkołę reprezentowała 17-osobowa drużyna. Na trasie rajdu odbywały się gry i konkursy, za które drużyny zdobywały punkty do klasyfikacji generalnej. Metą rajdu było OSP w Kałowie, gdzie na turystów czekał ciepły posiłek. Na koniec wręczono nagrody zwycięskim drużynom. Nasza reprezentacja zdobyła I miejsce w klasyfikacji generalnej klas IV-VI. Zwycięzcy otrzymali puchar i nagrody książkowe.
13 października, w piątek odbyło się w naszej szkole uroczyste ślubowanie uczniów klasy pierwszej szkoły podstawowej. Pierwszaki, choć w pełni przejęci tą ważną dla nich chwilą, pięknie wystąpili przed całą społecznością szkolną. Były i wierszyki, i piosenki i oczywiście wielkie oklaski. Po uroczyście złożonym ślubowaniu odbyło się pasowanie na ucznia, którego dokonała pani Anna Dymna-dyrektor szkoły. Następnie nastąpiło wręczenie upominków od Rady Rodziców, księdza proboszcza oraz starszych kolegów.
Tego samego dnia odbyła się także uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Samorząd uczniowski wraz ze swoimi opiekunami przygotował część artystyczną z humorem, okraszoną piosenkami pięknie wykonanymi przez naszych gimnazjalistów. Były oczywiście także życzenia zarówno od samorządu uczniowskiego, jak i Rady Rodziców oraz proboszcza parafii- ks. Stanisława Mordonia. Jak co roku, Pani dyrektor wręczyła wyróżnionym nauczycielom nagrody dyrektora.
Pani dyrektor w imieniu całej społeczności szkolnej podziękowała za wieloletnią pracę w naszej szkole, Pani Barbarze Rzepeckiej, która przechodzi na emeryturę.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z uroczystości w galerii Ślubowanie pierwszoklasistów oraz DEN 2017.
Funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich z Powiatowej Komendy Policji w Łęczycy na czele z p. Agatą Bierzyńską, zajmującą się profilaktyką społeczną przeprowadzili spotkanie profilaktyczne w naszej szkole w ramach kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo ... przez cały rok szkolny”.
Głównym tematem rozmów z dziećmi było ich bezpieczeństwo w trakcie roku szkolnego, zwłaszcza w czasie drogi do i ze szkoły.
Z myślą o bezpieczeństwo dzieci i młodzieży funkcjonariusze przypomnieli zasady bezpiecznych zachowań na drodze oraz w jej obrębie.
Mundurowi opowiedzieli także o zasadach zachowania się w sytuacji zagrażającej życiu ale również o konieczności zapinania pasów bezpieczeństwa podczas podróży samochodem. Słuchacze dowiedzieli się również od mundurowych o odpowiedzialności, jaką za swoje czyny ponoszą dzieci i młodzież oraz o bezpiecznych zachowaniach w cyberprzestrzeni.
Wyścigi rowerowe "Jedziemy śladami Mieczysława Nowickiego" w kategorii uczniów gimnazjum zakończyły się sukcesem dla reprezentantów naszej szkoły. Z przyjemnością informujemy, iż w kategorii drużynowej nasza drużyna zajęła I miejsce, natomiast indywidualnie: Justyna Olesińska- zajęła I miejsce, Weronika Andrzejczak- II miejsce, Aleksander Kaczmarek-I miejsce, Kamil Kaczmarek- II miejsce, Kacper Krygiel-II miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
W dniu 22 września 2017r. odbyło się w naszej szkole spotkanie gimnazjalistów z przedstawicielem KRUS-u, który przybliżył uczniom najczęstsze przyczyny wypadków w gospodarstwach rolnych oraz przedstawił zasady bezpieczeństwa, które powinny być w nich przestrzegane. Prelekcję pracownika KRUS-u wzbogacały dwa filmy, których bohaterami byli młodzi ludzie opowiadający o zasadach BHP w wybranym gospodarstwie.
Mamy nadzieję, iż poprzez edukowanie młodzieży wpłyniemy także na zachowanie ich rodziców, zwłaszcza w zakresie przestrzegania BHP.
W dniu 16września 2017r. uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w XLII "Rajdzie Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą".
Pierwszym etapem rajdu, który rozpoczynał się na cmentarzu w Topoli Królewskiej, było uczczenie minutą ciszy wszystkich poległych w walkach nad Bzurą, złożenie kwiatów i zapalenie zniczy pod pomnikiem poległych żołnierzy. Tam też uczestnicy rajdu wysłuchali prelekcji dotyczącej I fazy walk nad Bzurą. Następnie wszyscy ruszyli na 6 km trasę rajdu, która wiodła z Topoli Królewskiej przez Łęczycę do Tumu, gdzie również na cmentarzu zostały złożone kwiaty i zapalone znicze pod pomnikiem walczących o naszą wolność żołnierzy. W tym miejscu została przybliżona wszystkim II faza walk nad Bzurą. Rajd kończył się na Zamku w Łęczycy, gdzie odbył się test wiedzy dotyczący wydarzeń z 1939 r. rozgrywających się na terenach Łęczycy i okolic. Po rozwiązaniu testu i smacznym posiłku nastąpiło wspólne śpiewanie pieśni żołnierskich, a następnie wręczenie nagród zwycięskim drużynom. Ponadto dwóm naszym uczennicom: Joannie Jagielskiej i Julii Kurowskiej zostały wręczone odznaki popularne.
Zachęcamy do obejrzenia zdjęć z rajdu - album XLII Rajd Szlakiem Bohaterów Walk nad Bzurą.